FPMOZ je prvak Sveučilišne malonogometne lige

Došli smo do kraja još jedne jako uzbudljive Sveučilišne malonogometne lige.

Nakon jako napetih utakmica u završnici lige, titula najboljeg ide FPMOZ-u. Drugo mjesto ide Filozofskom fakultetu koji se nakon lutrije penala morao zadovoljiti srebrom, dok je bronca otišla na FSRE.

Finalni dan lige počeo je utakmicom za treće mjesto između inženjera s FSRE-a i Agronoma.

Obje ekipe su osvojile prvo mjesto u skupinama te se očekivala kvalitetna utakmica sukladna njihovim izvedbama u skupinama. Prvo poluvrijeme se igralo poprilično otvoreno s puno prilika.

Braća Zeko su u ovom napetom dvoboju bili na suprotnim stranama

Inženjeri su prijetili preko Gorana Zeke i Luke Gabrića, dok je najbolje prilike za APTF stvorio Luka Pehar.

Ipak, malo više prilika u korist FSRE-a došlo je na naplatu te je prvo Luka Gabrić zabio sjajan pogodak u golmanovu malu mrežicu.

Nakon toga, novi šok za agronome jer je Zdravko Grubešić šutem s 10 metara kroz šumu nogu pronašao put do gola te se na poluvrijeme otišlo s 2:0 u korist inženjera.

Agronomi nisu htjeli ništa kalkulirati te su krenuli napadački pa su cijelo drugo poluvrijeme igrali s golmanom-igračem, ali siguran na vratima FSRE-a je Kristijan Anić koji je ostavio mrežu netaknutom i FSRE osvaja 3. mjesto.

FINALE

Došli smo do kraja ovogodišnje Sveučilišne malonogometne lige. Pobjednik je ekipa FPMOZ-a, drugoplasirana je…

Posted by Sveučilišna malonogometna liga on Tuesday, April 27, 2021

Nakon utakmice za 3. mjesto na red je došlo veliko finale Sveučilišne malonogometne lige. Filozofi su bili oslabljeni neigranjem Antonija Banožića zbog crvenog kartona koji je zaradio u polufinalu. Dok je FPMOZ-u zbog ozljede nedostajao njihov prvi strijelac Ivan Ljubić.

Već u prvom poluvremenu, na paljbi je bio golman Filozofa Brajko, ali su se uspjeli oduprijedi opasnim napadima DIF-ovaca. Kad se malo stalo na loptu, krenulo je Filozofima jer je sredinom prvog poluvremena Ivan Perić golčinom doveo filozofe u vodstvo.

Pogodak nije potresao DIF-ovce te su nastavili stvarati prilike i do kraja poluvremena su pogotkom Ivana Bondže izjednačili na 1-1.

Iako su u drugom poluvremenu mreže mirovale bilo je jako puno prilika s obje strane, međutim izvrsni su bili golmani Marko Brajko i Dražen Petrović. Blago Gašpar je u posljednjim trenucima utakmice nakon sjajnog rollinga stvorio sebi priliku za gol, ali na žalost filozofa sjajan dribling nije okrunjen golom.

Utakmica je završila rezultatom 1-1 te se pobjednik odlučio izvođenjem penala. Nakon serije od 3 udarca rezultat je 2-2 i počelo je raspucavanje.

Nakon 3 kruga raspucavanja rezultat je 5-5, sigurni su i Petrušić (FF) i Bondža (FPMOZ). U 4. krugu raspucavanje Bondža još jednom sigurno pogađa, dok Petrušić pogađa stativu i loptu s crte brani golman Petrović.

Konačni rezultat je 5-6 za FPMOZ koji je ovogodišnji prvak SML-a!