Fiorentina zaustavila Inter, ”šestica” Rome

U susretu 35. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na San Siru odigrao 0-0 protiv Fiorentine propustivši priliku vratiti se na drugo mjesto Serie A.

Inter je dominirao, ali nije uspio probiti obranu Viola.

Marcelo Brozović je za Inter igrao od 76. minute, dok je Milan Badelj u gostujućim redovima igrao do 75. minute.

Roma nije imala problema protiv otpisanog SPAL-a. Rimljani su na gostovanju pobijedili sa 6-1, a prvi pogodak na utakmici zabio je hrvatski napadač Nikola Kalinić u 12. minuti utakmice.

Bio je to četvrti pogodak Kalinića ove sezone u Serie A, dva je zabio Cagliariju, a jedan Bresciji. Golove za rimski sastav zabili su i Carles Perez (38), Aleksandar Kolarov (44), Bruno Peres (52, 75) i Nicolo Zaniolo (90), dok je strijelac za fenjeraša bio Alberto Cerri u 24. minuti.

Parma je pobijedila Napoli sa 2-1 udaljivši momčad iz Napulja od plasmana u Europu. Zanimljivo, sva tri gola pala su iz kaznenih udaraca.

Domaćin je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela golom Gianluce Caprarija, izjednačio je Lorenzo Insigne u 54. minuti, da bi Dejan Kuluševski tri minute prije kraja iz trećeg kaznenog udarca zabio za pobjedu Parme.

Torino i Veron hrvatskog trenera Ivana Jurića su remizirali 1-1, dok je Lecce u derbiju začelja pobijedio Bresciju sa 3-1, no slavila je i Genoa u gradskom derbiju protiv Sampdorije sa 2-1 pa je Lecce i dalje u zoni ispadanja.

Na ljestvici vodi Juventus sa 80 bodova i utakmicom manje. Atalanta je druga sa 74 boda, dok je treći Inter sa 73 boda.

Kolo zatvaraju u četvrtak Udinese i Juventus te Lazio i Cagliari, javila je Hina.