Fiorentina u sjajnoj utakmici punoj preokreta svladala Chievo

U utakmici prepunoj preokreta nogometaši Fiorentine svladali su Chievo na gostovanju u Veroni sa 4:3 (2:1), iako su od 60. minute bili s igračem manje na terenu.

Već u 26. minuti gosti su imali dva pogotka prednosti, a strijelci su bili Muriel (4) i Benassi (26). Pomoću video tehnologije sudac Chiffi poništio je pogodak Chieva u 14. minuti, ali su domaći ipak uspjeli do pogotka doći u 38. minuti, kad je glavom precizan bio Stepinski.

U drugom poluvremenu Benassi je zbog namjernog igranja rukom i sprečavanja pogotka zaradio izravan crveni karton u 59. minuti, ali minutu poslije je 39-godišnji domaći kapetan Sergio Pellissier realizirao kazneni udarac za izjednačenje.

Fiorentina je opet povela u 79. minuti pogotkom Chiese. Samo šest minuta poslije Pellissier je opet dobio priliku iz kaznenog udarca, ali je njegov udarac obranio vratar Fiorentine Lafont. U sljedećem napadu Fiorentine Chiesa je ponovno poslao loptu u mrežu za vodstvo 4-2. Chievo je prijetio do kraja dvoboja, Đorđević je postigao gol za smanjenje zaostatka, ali domaća momčad nije došla do izjednačenja.

Sedmom pobjedom u sezoni Fiorentina je trenutačno s 30 bodova zasjela na deveto mjesto, dok je Chievo ostao zadnji sa samo osam bodova. Vodeći je Juventus sa 56 bodova, osam više od drugoplasiranog Napolija koji ima i utakmicu više.