Fiorentina nokautirala Milan: Nevjerojatna gužva u borbi za Ligu prvaka

Odigrana je glavnina utakmica 17. kola Serie A, u kojoj se dodatno zahuktalo u borbi za četvrto mjesto koje vodi izravno u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Lazio je kao domaćin svladao Cagliari s 3:1 (2:0). Domaćini su imali 3:0 golovima Milinković-Savića (11), Acerbija (23) i Lulića (67), da bi poraz Cagliarija ublažio Joao Pedro (90+3-11m).

Milan Badelj ostao je na klupi Lazija, koji je sada četvrti na ljestvici sa 28 bodova. Filip Bradarić igrao je čitavu utakmicu za Cagliari, Marko Pajač je odigrao drugo poluvrijeme za momčad sa Sardinije, dok Darijo Srna nije imao pravo nastupa zbog suspenzije. Sa 17 bodova Cagliari je trenutačno 13. na tablici, piše Gol.hr.

Lazio je ostao na četvrtoj poziciji zahvaljujući pobjedi Fiorentine na San Siru protiv Milana od 1:0. Strijelac pobjedničkog pogotka za Viole bio je Federico Chiesa u 73. minuti.

Marko Pjaca je u igru ušao u 89. minuti umjesto Giovanija Simeonea.

Mjestu u Ligi prvaka nada se i Sampdoria koja je kao gost sa 4:2 svladala Empoli, a daleko od četvrtoplasiranog Lazija nije niti Sassuolo koji je kod kuće odigrao 1:1 s Torinom.