Finska bez primljenog pogotka svladala Francusku u Parizu

Nogometne reprezentacije Njemačke, Italije, Belgije i Poljske ostvarile su pobjede u prijateljskim susretima igranim u srijedu, dok su u derbiju večeri Nizozemska i Španjolska odigrale 1:1.

Najveće iznenađenje priredila je Finska koja je u Parizu s 0:2 slavila protiv Francuske. Golove su u prvom poluvremenu u razmaku od tri minute postizali Marcus Forss i Onni Valakari.

Francuska susret nije igrala u najjačem sastavu, ali od prve minute su započele zvijezde poput Paula Pogbe, Oliviera Girouda i Clementa Lengleta. Debitirao je napadač Borussije Mönchengladbach Marcus Thuram.

Njemačka je u Leipzigu pobijedila Češku 1:0, a pogodak odluke zabio je Luca Waldschmidt (13).

Belgija je pobijedila Švicarsku s 2:1 okrenuvši rezultat u drugom poluvremenu. Gosti su poveli u 13. minuti golom Admira Mehemdija, no domaćin je u nastavku preokrenuo rezultat, a oba gola zabio je Michy Batshuayi (49, 70).

Nizozemska i Španjolska su u Amsterdamu odigrale 1:1. Gosti su stigli do prednosti u 19. minuti pogotkom Sergia Canalesa, a izjednačio je Donny van de Beek (47).

Poljska je slavila protiv Ukrajine s 2:0, no gosti su pri rezultatu 0:0 imali kazneni udarac koji nije iskoristio Andrij Jarmolenko u 12. minuti. Pobjedu Poljskoj donijeli su Krzysztof Piatek (40) i Jakub Moder (63).

Italija nije imala problema protiv Estonije ostvarivši pobjedu 4:0. Golove su zabili Grifo (14, 75-11 m), Bernardeschi (27) i Orsolini (86-11 m).

Albanija je u Elbasaniju porazila Kosovo s 2:1. Strijelci za Albaniju bili su Bekim Balaj (31) i Myrto Uzuni (65), dok je za Kosovo zabio Vedat Muriqi (85-11 m).

Grčka je u Ateni identičnim rezultatom pobijedila Cipar 2:1. Domaćin je oba gola zabio u prvih 17 minuta utakmice, a strijelci su bili Christios Tzolis (8) i Giorgos Giakoumakis (17). Do kraja susreta Cipar je tek ublažio poraz pogotkom Mariosa Ilije u 58. minuti.