Final4 u Mostaru: Zrinjski i Izviđač u hercegovačkom finalu Kupa BiH za rukometaše

Mostarska publika ove će nedjelje u dvorani na Bijelom Brijegu gledati hercegovačko finale za pobjednika Kupa Bosne i Hercegovine u rukometu pošto su finalnu utakmicu izborili domaćin Final-foura ovoga natjecanja Zrinjski i Izviđač iz Ljubuškog.

“Skauti” su opravdali ulogu favorita i slavili protiv Maglaja sa sigurnih 38:31, a predvodili su ih Hrstić i Grbavac s po sedam zgoditaka, dok je u redovima Maglaja prednjačio Ćosić s devet pogodaka.

U prvom polufinalnom susretu Zrinjski je iznenadio prvaka BiH Borca iz Banja Luke i pobjedom 30:26 došao na korak do trofeja.

“Plemići” su već na poluvremenu vodili 15:11 te i u nastavku susreta kontrolirali rezultat i na krilima Vedrana Delića (9 pogodaka) i Mateja Sarajlića (8 golova) slavili veliku pobjedu. Kod Borca najučinkovitiji sa šest golova bio je Vladan Đurđević.

Inače, pred početak ove utakmice Banjolučanima je uručen i pokal za naslov državnoga prvaka u ovoj sezoni, a susret su obilježila i dva prekida utakmice uzrokovana nestankom električne energije.

Finale Zrinjskog i Izviđača igra se ove nedjelje s početkom u 20 sati.