FIFA dala veliko priznanje Kovačiću

Europski prvak Chelsea savladao Al Hilal iz Saudijske Arabije 1:0 i ušao u finale klupskog FIFA-inog Svjetskog prvenstva.

Romelu Lukaku bio je strijelac jedinog gola u 23. minuti, a kvalitetnih 90 minuta odigrao je hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić. Uz njih dvojicu briljirao je i vratar Kepa s nekoliko sjajnih obrana.

Imao je 90 posto točnih dodavanja (61/68), dva ključna dodavanja, tri od pet točnih dugih lopti te dva od dva uspješna driblinga.

FIFA je za igrača utakmice izabrala baš Kovačića, da bi ga nakon utakmice Chelseajev pomoćni trener Zsolt Low prozvao velikim vođom Chelseaja.

Možda sam napravio neke neprisiljene pogreške koje inače ne radim, ali dobro je i zadovoljan sam. Moram istaknuti Kepu, to je vratar svjetske klase. Blagoslovljeni smo što imamo tri sjajna golmana u klubu. Što se utakmice tiče, bila je vrlo teška. To je polufinale, znali smo da će biti tako. Mislim da smo trebali zabiti i drugi gol, to bi nas dodatno opustilo, rekao je Kovačić nakon utakmice, prenosi Index.

Chelsea u subotu od 17 sati igra protiv južnoameričkog prvaka Palmeirasa za prvu svjetsku klupsku titulu u svojoj povijesti. Prije devet godina Chelsea je kao prvak Europe izgubio finale od Corinthiansa.