Federer svladao Nadala i izborio finale Wimbledona

Roger Federer pobjedom 7:6, 1:6, 6:3, 6:4 protiv Nadala izborio je 31. Grand Slam finale, 12. na Wimbledonu.

U nedjelju će protiv Đokovića igrati za deveti naslov u All England Clubu.

Iščekivani 40. okršaj Federera i Nadala, prvi u Wimbledonu nakon 2008. godine, odlučio je fantastičan napadački tenis Švicarca koji je ubacio 51 winnera za 27 neprisiljenih pogrešaka (Nadal 32-25).

Federer je izvrsno reternirao, servirao, ali više od ičeg impresionirao je načinom na koji je otupljivao Rafine napade forhendom po bekendu.

U prvom setu Roger je prvi zaprijetio, imao je break loptu kod 4-3, ali nije je iskoristio. Bila je to jedina prilika protiv servisa u cijelom setu. U tie-breaku je RF bio fantastičan u odlučujućim trenucima, osvojivši pet uzastopnih poena i to od situacije kada je protivnik imao vodstvo i dva servisa.

U drugom setu Nadal je igrao fantastično, no Federer je povratio svoju razinu tenisa u preostalim setovima i u svakom sa po jednim breakom riješio pitanje pobjednika.

Mnogi bi dali sve da su na njegovom mjestu, a on čita knjigu 😂😂

Posted by Jabuka.tv SPORT on Friday, 12 July 2019

Kod 5-3 u četvrtom setu Federer je imao dvije meč lopte izborene nakon sjajnih reterna, obje je hrabrim i izvrsnim potezima spasio Španjolac.

Na servisu za meč, Nadal je uspio doći do break lopte nakon velike pogreške Federera na smešu. Ipak, Švicarac je to spasio, a potom iskoristio tek petu meč loptu, prenosi Sportklub.

Fedex je tako popravio međusobni omjer s Nadalom na 16:24, omjer na travi je 3:1.