Fantastična Jurićeva Verona preokretom pobijedila Juventus

U trećem subotnjem dvoboju u Serie A Juventus je gostovao kod Verone i upisao poraz 2:1.

Odličan nastup domaćina i loš gostiju te na koncu zaslužena pobjeda momčadi pod vodstvom Ivana Jurića

Lošu utakmicu odigrao je Juventus u Veroni i upisao je zasluženi poraz. Jurićeva Verona postavila se hrabro, odigrala je borbeno i požrtvovno te je na kraju potpuno zasluženo uzela sva tri boda i tako zakomplicirala borbu za naslov prvaka, prenosi Sportnet.hr.

I uz ovaj poraz Juventus ostaje vodeća momčad na ljestvici, ima tri boda više od Intera i četiri boda više od Lazija, a Verona napreduje čak do šestog mjesta i tako koristi sjajnu formu u kojoj se nalazi već duže vrijeme. Pobjeda protiv Juventusa nije izoliran slučaj, zaustavila je i Lazio u zaostalom dvoboju 17. kola i skok na ljestvici je zaslužen.

Već u prvom poluvremenu bilo je dosta uzbuđenja iako nije bilo pogodaka. Verona je stigla do pogotka kada je Marash Kumbulla svladao Wojciecha Szczesnyja, ali zbog malog zaleđa pogodak nije priznat nakon intervencije VAR-a.

U drugom dijelu Juventus je ipak stigao do vodstva. U 65. minuti Bentancur je dobrim dodavanjem izbacio Cristiana Ronalda u napad, njega je pratio Amir Rrahmani, ali nije mu uspio uzeti loptu i Portugalac zabija za vodstvo.

U 76. minuti Miralem Pjanić griješi, pokušao je dodati loptu pred svojim golom, to je pročitao Fabio Borini, presjekao loptu i sjurio se u 16 metara i iskosa zabio za poravnanje.

Potpuni preokret stigao je u samoj završnici dvoboja. U 85. minuti dosuđen je kazneni udarac za Veronu. Kumbulla i Bonucci bili su u skoku i Kumbulla glavom šalje loptu u gredu, ali snimka je pokazala kako je Bonucci tom prilikom igrao rukom i uslijedio je penal. Izveo ga je Giampaolo Pazzini koji donosi Veroni preokret.