FA Cup: Nokaut dva premierligaša, prošao i klub iz pete lige

Manchester City je sa 7:0 isprašio Rotherham, ali nedjeljni program trećeg kola FA Cupa nije ostao izuzet od iznenađenja.

Druga dva kluba iz Premierlige koja su bila u akciji ispala su od ekipa koje se natječu u League Two (četvrti rang natjecanja u Engleskoj).

Fulham je kod kuće izgubio od Oldhama s 1:2 u ludoj utakmici. Domaćini su poveli u 52. minuti, a gosti su u 76. izjednačili iz jedanaesterca.

Ranieri inzistirao da Mitrović izvede penal

U 84. minuti je penal dosuđen i za Fulham, pucao je Aleksandar Mitrović, ali je njegov šut obranio gostujući vratar Daniel Iversen, piše Gol.hr. Zanimljivo je kako je menadžer domaćeg sastava Claudio Ranieri kod suca inzistirao da se jedanaesterac ne izvede sve dok u igru ne uđe Mitrović, smatrajući kako je srpski reprezentativac sigurna opcija za izvesti najstrožu kaznu.

Ranieri se prevario, a kazna je stigla nekoliko minuta kasnije, u 88. kada je Callum Lang postigao pobjednički pogodak za goste.

Još jedan ogled između četvrtoligaša i kluba iz elite završio je pobjedom Davida protiv Golijata. Newport je ugostio Leicester s 2:1 u susretu koji je također imao uzbudljivu završnicu. Domaćini su poveli u 10. minuti i nakon toga se grčevito branili, uspijevajući čuvati svoju mrežu sve do 82. minute kada je Leicester poravnao pogotkom Ghezzala. Gosti su krenuli po preokret, ali umjesto toga doživjeli su potop – u 85. minuti Newport iz jedanaesterca dolazi do pobjedničkog pogotka.

Pravu senzaciju priredio je Barnet, petoligaš iz sjevernog dijela Londona. Oni su kao gosti s 1:0 svladali Sheffield United, klub koji ove sezone odlično gura u Championshipu i trenutno je jedan glavnih kandidata za plasman u Premierligu.

Rezultati nedjeljnih utakmica trećeg kola:

Fulham – Oldham Athletic 1:2 (Odoi 52 / Surridge 76-11m, Lang 88)
Manchester City – Rotherham United 7:0 (Sterling 12, Foden 43, Ajayi 45+1-ag, Gabriel Jesus 52, Mahrez 73, Otamendi 78, Sane 85)
Woking – Watford 0:2 (Hughes 13, Deeney 74)
Queens Park Rangers – Leeds United 2:1 (Oteh 23-11m, Bidwell 75 / Halme 25)
Sheffield United – Barnet 0:1 (Coulthirst 21-11m)
Millwall – Hull City 2:1 (Ferguson 82, 85 / Jon Toral 52)
Preston North End – Doncaster Rovers 1:3 (Hughes 56 / Marquis 5, Anderson 72, Wilks 87)
Newport County – Leicester City 2:1 (Matt 10, Amond 85-11m / Ghezzal 82)