Europski kup: Tri medalje za kickboxing klub iz Posušja

U Areni Zagreb se od 16. do 18. veljače održao „European Kickboxing Cup – Zagreb Open 2024.​​​​​​​“ na kojemu je sudjelovalo nešto više od čak 3000 natjecatelja iz oko 35 zemalja svijeta.

Odlične uspjehe ostvarili su natjecatelji Kickboxing kluba „vitez Mile Bošnjak“ iz Posušja s tri medalje.

Danijel Begić osvojio je broncu, a Ivan Miloš i Ivan Čamber srebro u disciplini K1.

Prvog dana natjecanja, u petak na prvenstvu u Zagrebu između 3.080 natjecatelja i 279 klubova nastupio je i Luka Bakula koji je tijesno s 2:1 izgubio od predstavnika Bugarske, te je zauzeo peto mjesto. Kvaliteta Lukine borbe je bila vrlo dobra, tako da je vrlo lako mogao biti obrnuti rezultat. No, nije bilo sreće, piše Radio Posušje.

Drugoga dana turnira, u subotu, Danijel Begić u polufinalu predajom meča od strane trenera borcu iz splitskog kluba Pitbull je osvojio treće mjesto, odnosno brončanu medalju.

Drugoga dana natjecanja, u subotu, Ivan Miloš i Ivan Čamber su osigurali srebro i u nedjelju se borili za zlato. U nedjelju za njih dvojicu nije bilo sreće, pa su Ivan Miloš i Ivan Čamber osvojilo vrijedno drugo mjesto, odnosno srebrne medalje, navodi Radio Posušje.

Sva četiri člana kluba iz Posušja nastupila su u K1 disciplini.

Organizator ovog natjecanja u Zagrebu, KBK „Tigar“ Karlovac s partnerom, morao je osigurati postavljanje čak 10 tatami borilišta i 2 ringa, po čemu nadmašuje bilo koje natjecanje u ovom sportu u Hrvatskoj, ali i šire. Na natjecanju je sudio Miljenko Kutleša Roša.

Posuške natjecatelje već 9. ožujka čeka nastup na Prvenstvu Bosne i Hercegovine koje će se održati na Palama u Sarajevu, a nastupit će ponovno u K1 disciplini.