Europski doprvak uvjerljiv protiv afričkog prvaka

Nogometaši Engleske plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva 3-0 (2-0) pobjedom protiv Senegala u susretu osmine finala igranom na stadionu Al Khor.

Strijelci za europske doprvake bili su Jordan Henderson (38.), Harry Kane (45.+3) i Bukayo Saka (57.).

Afrički prvak bio je bolji suparnik u prvih pola sata utakmice te je u tom razdoblju imao i dvije velike prilike za pogodak.

Završnica prvog poluvremena pripala je Engleskoj koja je povela u 38. minuti. Kane je odlično proigrao Bellinghama koji je probio lijevi bok i poslao povratnu loptu na “penal” Hendersonu koji je odličnim udarcem sa 11 metara svladao Mendyja.

U posljednjim sekundama prvog poluvremena previše Senegalaca je krenulo u napad, a nakon izgubljene lopte Bellingham je povukao protunapad, proslijedio loptu za Fodena koji je vidio da ga prati Kane i uposlio svog kapetana koji je izbio sam pred Mendyja i rutinirano ga svladao za 2-0.

Dvoboj je rezultatski zaključen u 57. minuti kada je Saka povisio na 3-0 iskoristivši odličan prodor Fodena po lijevoj strani i dodavanje kroz noge kapetana Senegala Koulibalyja. Mladi napadač Arsenala spremno je dočekao loptu u sredini kaznenog prostora i sigurno realizirao priliku, javlja Hina.

Iako je do kraja utakmice ostalo više od pola sata do kraja utakmice se praktički nije dogodilo ništa vrijedno spomena. Englezi su bez problema kontrolirali situaciju na terenu i praktički čuvali snagu za daljnji tijek natjecanja. Senegalci su, pak, svjesni kako ne mogu do preokreta prilično malodušno pokušavali doći barem do počasnog gola.

Engleska će tako u četvrtfinalu 10. prosinca igrati protiv branitelja naslova Francuske koja je ranije u nedjelju sa 3-1 nadigrala Poljsku.