Europska liga: Šahtar i Sevilla u polufinalu

Nogometaši Šahtara i Seville pridružili su se Manchester Unitedu i Interu u polufinalu Europske nogometne lige.

Šahtar je u četvrtfinalu igranom u Gelsenkirchenu sa 4:1 nadigrao Basel, dok je Sevilla u Duisburgu svladala Wolverhampton golom u 88. minuti.

Ukrajinski je prvak do pobjede stigao zahvaljujući svojoj brojnoj brazilskoj koloniji, prvi pogodak postigao je Junior Moraes u 2. minuti, drugi Taison u 22., treći Alan Patrick u 75. iz kaznenog udarca, a četvrti Dodo u 88. minuti. Počasni gol za Basel postigao je Van Wolfswinkel u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Tijek utakmice usmjeren je na samom početku kada je udarac iz kuta Marlosa u 2. minuti glavom na petercu dočekao Junior Moraes te pogodio mrežu iza neodlučnog Nikolića.

Pitanje pobjednika praktički je bilo riješeno u 22. minuti kada je Šahtar izveo brzi protunapad, Marlos je povratnom loptom pronašao Taisona na 20-ak metara od vratar Šahtara, a udarac Šahtarova veznjaka je na putu prema golu pogodio Freija, promijenio smjer i prevario Nikolića.

Na 3:0 povisio je Alan Patrick precizno izvevši kazneni udarac nakon što je slalom Taisona kroz obranu Basela prekršajem zaustavio Marchand, da bi 4:0 postavio Dodo u protunapadu u 88. minuti nakon proigravanja Tetea.

U sudačkoj nadoknadi susreta Van Wolfswinkel je iskoristio opuštenost u obrani Šahtara te neometan s dva metra pogodio praznu mrežu.

Šahtar će u polufinalu 17. kolovoza u Düsseldorfu igrati protiv milanskog Intera koji je u ponedjeljak nadvisio Bayer iz Leverkusena sa 2:1.

Sevilla u dramatičnoj završnici do polufinala Europske lige

Nogometaši Seville plasirali su se u polufinale Europske lige zahvaljujući dramatičnoj 1:0 pobjedi protiv Wolverhampton Wanderersa u četvrtfinalnom dvoboju igranom u Duisburgu.

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Lucas Ocampos u 88. minuti kada je glavom sa 10-ak metara proslijedio centaršut Banege u donji desni kut nemoćnog Riija Patricija na golu Wolverhamptona.

Sevilla je tako ostala u prilici osvojiti svoj već šesti naslov u ovom natjecanju u kojemu je trijumfirala 2006., 2007., 2014., 2015. i 2016. godine, piše HRT.

Suparnik Seville u borbi za finale Europske lige bit će još jedan engleski sastav, Manchester United s kojim će odmjeriti snage 16. kolovoza u Kölnu.