Europska liga: Porazi Napolija i Lazia

Talijanski klubovi sinoć nisu bili sretne ruke. Tri od četiri njihova predstavnika u sklopu Europa lige upisali su poraze. Obraz im je osvjetlao Milan uvjerljivim gostujućim 3:0 trijumfom kod Ludogoretsa. Poslije Atalante, koja je pala u Dortmundu, pokleknuli su u prvim utakmicama 1/16 finala Napoli i Lazio.

Međutim, u Napulju nikoga neće previše smetati poraz 1:3 od Leipziga. Ljudi s juga Italije ne skrivaju da ih Europa liga uopće ne zanima. Ove sezone isključivi cilj im je titula u Serie A, odnosno čekaju na to već 28 godina.

Maurizio Sarri zna da neće lako izdržati utrku s Juventusom ako se nastavi boriti na dva fronta. Stoga je protiv njemačkog kluba na teren poslao kombinirani sastav u kojem se našlo mjesta i za igrače iz drugog plana, poput Adama Ounasa, ali i Marka Roga, koji je upisao asistenciju.

Ljetos je Ounas stigao iz Bordeauxa za 10 milijuna eura, ali je samo jednom bio u startnoj postavi i sve do večeras, čekao na prvi pogodak u dresu Napolija.

U toj 52. minuti sjajno je pogodio malu mrežicu, nakon još ljepše akcije domaćih nogometaša te razveselio ono malo gledatelja koji su došli podržati klub podno Vezuva. Kratkog vijeka bilo je slavlje Napolitanaca koje je devet minuta kasnije prekinuo Timo Werner.

Vidjelo se odmah u prvom poluvremenu da su domaći glavom u prvenstvu, a to je potvrdio i Bruma u 74. minuti pogodivši za potpuni preokret. U trećoj minuti nadoknade konačnih 3:1 postavio je Werner novim pogotkom na utakmici za vjerojatni plasman Nijemaca u osminu finala.

Sretne ruke nisu bili nogometaši Lazija. Rimljani svakako imaju prioritet borbu s Interom za mjesto koje vodi u Ligu prvaka, ali gostovanje u Bukureštu nije izgledalo kao da su u potpunosti otpisali Europa ligu.

Štoviše, izgledalo je kao da ih je jako zabolio iznenadni poraz od FCSB-a, odnosno bivše Steaue s 1:0.

Junak Rumunja bio je Harlem-Eddy Gnohere, koji je iskoristio ogromnu pogrešku Nanija i izbjegavši zamku zaleđa svladao Strakoshu za 1:0.

Na kraju se to ispostavilo konačnim ishodom utakmice, iako Lazio nije zaslužio poraz. Istina, imali su domaći još šansi, ali Constantin Budescu pretjerao je u jednom obilasku rimskog vratara.

Sergej Milinković-Savić tresao je u finišu prvog poluvremena gredu, a pravo čudo dogodilo se u samoj završnici kada su Martin Caceres, odnosno Dušan Basta promašili dva zicera u petercu rumunjskog sastava.

Atalanta je golovima Josipa Iličića vodila u Dortmundu sa 2:1, no onda se pojavio Michy Batshuayi, te sa svoja dva zgoditka donio slavlje domaćima od 3:2.

Atletico iz Madrida rano je primio gol u Kopenhagenu, ali je ipak uslijedio preokret i na kraju se dogodilo uvjerljivo slavlje Simeoneove momčadi od 4:1. Partizan je remizirao kući s Viktoriom Plzen. Poveli su domaći golom Tawamba Kane u 58. minuti, međutim Česi su u 81. minuti izjednačili zgoditkom Radima Reznika i sada su objektivno bliži prolazu dalje.

Celtic je bio bolji od Zenita s minimalnih 1:0 (Callum McGregor), dok su AEK i Dynamo Kiev igrali neodlučenih 1:1.