Europska liga: Pobjeda Sarajeva u Armeniji

Nogometaši Sarajeva prvi su od bh predstavnika krenuli u europsku avanturu u novoj sezoni i uspješno prošli gostovanje u Erevanu svladavši u prvom susretu 1. pretkola Europske lige domaći Banants sa 2:1.

Prvo poluvrijeme ovog susreta bilo je znatno sadržajnije od nastavka dvoboja, pa su u prvih 45 minuta postignuta sva tri pogotka. Prvi su prijetili domaćini u 6. minuti, ali je Adukor dobro blokirao njihov pokušaj. Šišić je već minutu kasnije uzvratio, ali bio je to zapravo slab udarac novog igrača u “bordo” dresu da bi u 9. minuti isti igrač pokušao proigrati Ahmetovića, ali je to ipak bila malo prejaka lopta za napadača Sarajeva.

Igrači Sarajeva su u 14. minuti u dva navrata u svome petercu blokirali suparničke pokušaje, a minutu potom poveli s 1:0. Hodžić je ubacio za Mersudina Ahmetovića koji glavom pogađa za 0:1.

Pavlović je u 20. minuti dobro reagirao nakon pogreške njegovih suigrača, a u 21. minuti je već bilo 0:2 kada je Halilović pogodio nakon proigravanja Velkoskog.

Pelter u 26. minuti šutira pored gola bh predstavnika, a u 34. minuti i Banants stiže do pogotka. Ayvazyan je pogodio iz slobodnog udarca, a bio je to pogodak koji realno ide i na dušu vratara Pavlovića. Domaćini su u završnici poluvremena imali veliku priliku za izjednačenje, ali je Pelter još jednom gađao pored gola nakon Stanojevićevog proigravanja.

Strijelac Ayvazyan je u 52. minuti pokušao još jednom iz daljine, ovaj put s dobrih 30 metara, ali se vratnica ispriječila. U 78. minuti gužva pred golom Sarajeva, koja je na kraju ipak otklonjena, pa je ostalo do kraja tih 2:1 iz prvih 45 minuta što je svakako odličan rezultat i nagovještaj prolaska “bordo” momčadi u narednu fazu natjecanja.