Europska liga: Partizan ispao na nevjerojatan način, Eintracht iznenadio Arsenal

Nogometaši Partizana oprostili su se od natjecanja u Europskoj ligi nakon što su remizirali 2:2 u gostima kod AZ Alkmaara u susretu koji se igrao u Den Haagu.

Partizanu je trebala pobjeda kako bi ostao u igri i imao realne šanse za prolaz u posljednjem kolu kada će biti domaćin već otpisanoj Astani, prenosi Gol.hr.

Do 88. minute stvari su za srpskog predstavnika izgledale idilično, jer imali su dva pogotka prednosti (strijelci u prvom dijelu su bili Takuma Asano i Seydouba Soumah), a Nizozemci su u 84. ostali s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Myron Boadu.

I onda, u trenucima dok su imali i rezultatsku i brojčanu prednost, obrani Partizana u dva je navrata popustila koncentracija. Primili su prvi pogodak u 88. minuti, a drugi u drugoj minuti sudačke nadoknade, za veliko slavlje domaćina koji su ovim rezultatom pobjegli Partizanu na nedostižna četiri boda uoči posljednjih 90 minuta.

Asistencija Barišića u remiju Rangersa

Feyenoord i Rangers su odigrali 2:2, dok je Porto na gostovanju pobijedio Young Boyse sa 2:1.

Feyenoord je poveo pred svojim navijačima, Rangers je potom okrenuo rezultat, da bi domaćin izjednačio.

Feyenoord je stigao od prednosti u 33. minuti preko Toornstre, no rezultat je početkom nastavka okrenuo Morelos s dva gola (53, 65). Kod drugog pogotka kolumbijskom napadaču je asistirao hrvatski reprezentativac Borna Barišić. Ipak, Sinisterra je u 68. izjednačio na 2:2. Barišić je odigrao cijeli susret, dok Nikola Katić nije nastupio za Rangers.

U drugom susretu Porto je na gostovanju pobijedio Young Boyse sa 2:1. Švicarci su poveli u šestoj minuti golom Fassnachta, no Aboubakar je s dva pogotka (76, 79) donio pobjedu gostima. U posljednjim trenucima susreta Fassnacht je mogao izjednačiti, ali je pogodio okvir gola.

Remiji u skupini H

U skupina H CSKA i Ludogorec su odigrali 1:1, a bez pobjednika je završio i susret između Ferencvarosa i Espanyola (2:2).

Keseru je zabio za vodstvo Ludogoreca, a 10 minuta kasnije izjednačio je Čalov. Nikola Vlašić i Kristijan Bistrović su odigrali cijeli susret za CSKA, dok Zvonimir Šarlija nije ulazio.

U skupini K dalje idu Braga i Wolverhampton koji su u međusobnom susretu odigrali 3:3, dok je Bešiktaš upisao prvu pobjedu protiv Slovan Bratislava sa 2:1. Domagoj Vida je odigrao cijeli susret za Bešiktaš, dok je Marin Ljubičić kod gostiju ušao u igru u 83. minuti.

Poraz Arsenala je iznenađenje večeri

Nogometaši Eintrachta priredili su iznenađenje večeri u Europskoj ligipobijedivši u Londonu Arsenal sa 2:1 i tako načinili veliki korak prema šesnaestini finala.

Arsenal je imao priliku osigurati prolaz, a nakon što je poveo 1:0 golom Aubameyanga u završnici prvog dijela činilo se kako će ‘topnici’ osigurati prolaz.

Međutim, Eintracht je u nastavku susreta okrenuo rezultat s dva gola, a oba je zabio Kamada (55, 64).

U drugom susretu večeri Vitoria Guimaraes i Standard su odigrali 1:1, pa uoči zadnjeg kola Arsenal, Eintracht i Standard mogu dalje.

Belgijanci u zadnjem kolu dočekuju Arsenal i treba im pobjeda od pet razlike kako bi bili bolji od Topnika koji su dobili prvu utakmicu sa 4:0, ili se nadati da će Vitoria u Frankfurtu zaustaviti Eintracht.

Sporting, LASK i APOEL osigurali plasman…

U večernjim utakmicama plasman u drugi krug osigurali su Sporting, LASK i APOEL.

Sporting je u skupini D izborio europsko proljeće nakon što je u Lisabonu pobijedio PSV Eindhoven sa 4:0, a golove su zabili Luiz Phellype (9), Bruno Fernandes (16, 64-11m) i Mathieu (43). Dalje ide i LASK koji je u Norveškoj slavio sa 2:1 protiv Rosenborga.

U ljepotici večeri Malmo je u susretu skupine B pobijedio kijevski Dynamo sa 4:3.

Bila je to utakmica obrata, poveo je domaćin, potom je Dynamo zabio dva gola za vodstvo 2:1. Uzvratili su Šveđani s dva gola za prednost 3:2, Dynamo je izjednačio na 3:3, da bi Rosenberg u šestoj minuti nadoknade donio pobjedu domaćinu. Josip Pivarić nije konkurirao za ukrajinski sastav.

U drugom dvoboju Kopenhagen je na gostovanju porazio Lugano sa 1:0. Pogodak odluke zabio je Thomsen u 27. minuti na asistenciju Karla Bartoleca.