Engleska već u prvom poluvremenu deklasirala Panamu

Engleska nikada do danas na jednoj utakmici Svjetskoga ili Europskoga prvenstva nije zabila pet golova, a u dvoboju s Panamom to je uspjela već u prvih 45 minuta! Izabranici Garetha Southgatea su deklasirali Panamu, a konačni rezultat je glasio 6:1.

Englezi su poveli već u 8. minuti nakon prvoga kornera kojeg je izveo Trippier, a stoper Stones došao pred suparnički gol i pogodio za početnih 1:0.

Panamci su pokušali preko Barcenasa u 15. minuti, ali je njegov pokušaj s 20-ak metara završio pored engleskoga gola.

“Gordi Albion” je prednost udvostručio u 22. minuti kada je dosuđen kazneni udarac zbog prekršaja Escobara nad Lingardom, a kojeg je Hary Kane sigurno pretvorio u pogodak pogodivši desne rašlje vratara Peneda.

Penedo je bio nemoćan i u 36. minuti kada je Lingard uputio prekrasan šut sa 18 metara i pogodio lijeve rašlje njegovoga gola.

Već u 40. minuti bilo je 4:0. Englezi su dobili slobodnjak na 30-ak metara od gola i zbilja to prekrasno izveli. Kane je na kraju glavom spustio loptu za Sterlinga čiji udarac zaustavlja Penedo, ali Stones natrčava na odbijanac i glavom pogađa za visokih 4:0.

U sudačkom dodatku Godoy je pri ubačaju lopte iz kuta na zemlju “položio” Kanea a sudac iz Egipta dosudio još jedan kazneni udarac, iako se “prevario” pri pokazivanju žutoga kartona pošto isti nije dodijelio Godoyu nego nevinom Escobaru. Da, ni kriv ni dužan Escobar nam je tako kažnjen, a Kane je s jedanaest metara još jednom nepogrešiv, pa Engleska već na poluvremenu ima ogromnih 5:0.

Hary Kane je u 62. minuti sretno i spretno stigao i do hat-tricka, jer je pri udarcu Loftus-Cheeka s nekih 20-ak metara lopta pogodila u stopalo Tottenhamovog napadača, promijenila putanju i prevarivši Peneda po šesti put u današnjoj utakmici završila u njegovoj mreži.

Najubojitiji engleski napadač je odmah nakon toga otišao na klupu, a zamijenio ga je Jamie Vardy. Panama je u 66. minuti bila nadomak gola, kada se Murillo ubacio iz drugoga plana i našao sam ispred Pickforda, međutim enegleski vratar je uspješno intervenirao.

U 73. minuti krasan volej engleskoga veznjaka Hendersona s nekih 17 metara i prava šteta što to nije odsjelo u golu, premda ne bi ni bilo pošteno da je baš sve završilo što su šutirali prema suparničkom golu.

Trenutak za pamćenje, bar što se tiče Paname, dogodio se u 78. minuti kada je nakon prekida gol zabio Felipe Baloy, 37-godišnji stoper koji je u igru ušao desetak minuta ranije, a to je prvi gol Paname u povijesti svjetskih prvenstava, pa će se stoga pamtiti ime ovog igrača gvatemalskog Municipala.

NIZNY NOVGOROD – Gradski stadion. Gledatelja: 43.000. Sudac: Ghead Grisha (Egipat). Utakmica 2. kola skupine G SP-a: Engleska – Panama 6:1 (5:0). Strijelci: 1:0 Stones (8), 2:0 Kane (22-11m), 3:0 Lingard (36), 4:0 Stones (40), 5:0 Kane (45-11m), 6:0 Kane (62), 6:1 Baloy (78). Žuti kartoni: Loftus-Cheek (Engleska), Cooper, Escobar i Murillo(Panama).

ENGLESKA (3-5-2): Pickford – Walker, Stones, Maguire – Trippier (od 70. Rose), Loftus-Cheek, Henderson, Lingard (od 63. Delph), Young – Sterling, Kane (od 63. Vardy). Izbornik: Gareth Sothgate.

PANAMA (4-5-1): Penedo – Murillo, Torres, Escobar, Davis – Barcenas (od 69. Arroyo), Cooper, Gomez (od 69. Baloy), Godoy (od 62. Avila), Rodriguez – Perez. Izbornik: Hernan Gomez.