Engleska uvjerljiva protiv Irana

U prvoj utakmici skupine B na Svjetskom nogometnom prvenstvu Engleska je s 6:2 slavila protiv Irana.

Prve tri minute lopta je bila kontinuirano u posjedu Engleske. Nakon udarca iz kuta Kierana Trippiera, dvojica igrača Engleske završila su na podu. Tražili su jedanaesterac, ali se brazilski sudac nije dosudio kazneni uzdarac.

U 8. minuti Harry Maguire je u dobroj prilici. Kane je ubacio, a Maguire na drugoj vratnici nije uspio pogoditi mrežu Irana. U tom napadu vratar Irana sudario se sa svojim suigračem, pa je utakmica bila kratko prekinuta.

Iranski vratar Alireza Beiranvand u 20. minuti iznesen je s s terena, a u igri je Hossein Hosseini.

U 30. minuti prva stopostotna prilika na utakmici, Saka i Mount su odigrali odličan dupli pas, a Mount s vrha peterca puca u vanjski dio mreže. Tri minute kasnije Maguire je sjajno skočio i pucao glavom nakon ubačaja iz kuta, ali se ispriječila greda.

U 35. minuti Engleska dolazi u prednost. Luke Shaw je prošao po lijevoj strani, ubacio, a Jude Bellingham glavom pogađa u svom debiju na svjetskim prvenstvima.

Bukayo Saka postiže fantastičan pogodak iz voleja nakon ubačaja iz kuta u 44. minuti, a gol je priznat nakon kratke provjere VAR-a.

Minutu kasnije Harry Kane divno upošljava Raheema Sterlinga koji pogađa za veliku prednost Engleza.

Na otvaranju drugog poluvremenu Pouraliganji je dobio žuti karton nakon oštrog prekršaja nad Kaneom.

U 62. minuti Bukayo Saka u sjajnom prodoru, napravio je minijaturu i lagano pogodio mrežu Iranaca.

Mehdi Taremi je zakucao loptu pod gredu gola Jordana Pickforda i tako ublažio katastrofu Irana u 66. minuti utakmice.

Tri minute kasnije Harry Maguire se ozlijedio i umjesto njega u igru je ušao Eric Dier.

Marcus Rashford je u 71. minuti pogodio u prvom dodiru s loptom, a drugu asistenciju upisao je Kane.

Mehdi Taremi u 77. minuti pokušava silovito nakon kontre, ali je lopta otišla daleko od gola. Više se posvetio snazi udarca, nego preciznosti.

U 88. minuti pogodio je i Jack Grealish asistirao mu je nesebično Callum Wilson za “teniski” rezultat i prednost Engleza.

Sudac je označio deset minuta nadoknade . U 7. minuti sudačke nadoknade Sardar Azmoun pogađa gredu

U zadnjoj minuti sudačke nadoknade Mehdi Tharemi je postigao pogodak iz kaznenog udarca i postavio konačnih 6:2.