Džeko junak večeri Lige prvaka, Real ispraćen zvižducima

Večerašnjim susretima kompletirano je treće kolo u grupama E, F, G i H, a prvo ime večeri bio je Edin Džeko koji je upisao dva pogotka i asistenciju u pobjedi Rome nad CSKA rezultatom 3:0.

Roma je u grupi G dočekala CSKA i slavila je rezultatom 3:0. Nakon pola sata igre Džeko je pogodio na Pellegrinijevu asistenciju, a potom je i na El Shaarawyjevu u 43. zatresao mrežu gostiju drugi put. To je Dijamantu bio peti pogodak ove sezone u Ligi prvaka.

Džeko je sudjelovao i kod trećeg gola kada je asistirao Underu za konačan rezultat susreta.

U ovoj grupi Real Madrid je dočekao Plzen i pobijedio je rezultatom 2:1. Kraljevi su poveli već u 11. minuti kada je Benzema pogodio, a u 56. minuti Bale je uposlio Marcela koji pogađa za 2:0.

Počasni pogodak za goste postigao je Hrošovsky u 79. minuti susreta, a domaći igrači i trener Lopetegui nakon završetka meča ispraćeni su zvižducima s tribina stadiona Santiago Bernabeu.

Rezultati by SofaScore

Derbi kola odigran je u grupi H gdje je Manchester United dočekao Juventus, a gosti su slavili rezultatom 1:0. Pogodak odluke viđen je na početku susreta, a nakon Ronaldovog ubačaja u 17. minuti Dybala je zakucao loptu iza leđa nemoćnog De Gee.

Crveni đavoli mogli su stići do boda u finišu susreta, no Pogba je u 75. minuti sjajno gađao, ali je pogodio samo vratnicu, piše Klix.ba.

Ranije danas u ovoj grupi Young Boys i Valencia su remizirali odigravši 1:1.

U grupi E Ajax je slavio protiv Benfice rezultatom 1:0. Domaćin je napadao tokom svih 90 minuta, ali nikako nije uspijevao pronaći put do mreže Vlachodimosovog gola sve do 90+3. minute kada je Mazraoui postigao pogodak vrijedan tri boda.

Ranije danas Bayern je slavio na gostovanju kod AEK-a rezultatom 2:0.

Manchester City je rutinski prošao gostovanje kod Šahtara slavivši rezultatom 3:0 u okviru grupe F. Domaćin se uspješno branio samo pola sata, a onda je D. Silva pogodio za 1:0. Samo pet minuta kasnije Laporte je udvostručio prednost, a B. Silva je u 71. minuti postavio konačnih 3:0.

Utakmicu s najviše pogodaka viđen je u Sinsheimu gdje je Hoffenheim dočekao Lyon, a dvoboj je završen rezultatom 3:3.

Traore je doveo Lyon u vodstvo u 27. minuti, a potom je Kramarić u 33. i 47. minuti preokrenuo rezultat. Ipak, preokret gostima donijeli su Ndombele u 59. i Depay u 67. minuti. Konačnih 3:3 postavio je Joelinton u 90+2. minuti meča.