Dynamo Kyiv uvjerljivo porazio banjalučki Borac

Nogometaši Borca su danas u Beleku odmjerili snage sa ukrajinskim velikanom, Dynamom iz Kyiva.

Banjalučani su doživjeli uvjerljiv poraz, 4:1, a Ukrajinci su ogolili sve probleme koji bi mogli nastati u Premijer ligi Bosne i Hercegovine i na čemu će se morati raditi u iduća dva tjedna do početka sezone i prve utakmice protiv Širokog Brijega na Pecari.

Borac je dobro počeo utakmicu, ali prvu pravu prigodu na utakmici imaju Ukrajinci. Mykola Shaparenko je uz “pomoć” Mladena Lučića pogodio samo stativu. Odmah u idućem napadu kolosalnu šansu je imao Borac. Stojan Vranješ je izbio sam ispred vratara Dynama, ali je šutirao, potpuno nekarakteristično za njega, pored gola, prenosi Sport1.ba.

Na nove prilike čekalo se desetak minuta, a onda ponovo prijeti Dynamo, i to fantastičnom prigodom gdje su pogađali vratnicu, pa prečku, a onda je i Mladen Lučić zaustavio na liniji taj šut.

Prvo je prijetio Voldomyr Shepelyev, pogodio je vratnicu, lopta se odbila na nogu Nazariyu Rusinu, on pogađa prečku, a zatim se lopta odbija do Shaparenka kojem šut brani Mladen Lučić.

Nakon te prilike uslijedio je dio mirnije i dosta čvrše igre, a Borac pred kraj poluvremena prijeti preko Srđana Vujaklije. Napadač Banjalučana se nije snašao.

I onda u 43. minuti Dynamo Kyiv dolazi do vodstva. Fantastično je volej uhvatio Vitaliy Mykolenko i doveo Ukrajince do prednosti.

Na početku drugog poluvremena i jedan i drugi trener su napravili veliki broj izmjena, a Dynamo Kyiv je do 65. minute uspio potpuno deklasirati Borac i tri puta im zatresti mrežu od početka drugog dijela, pa su Ukrajinci već imali ogromnih 4:0.

Tek, Stojan Vranješ uspjeva iznuditi jedanaesterac, a onda ga i realizirati za 4:1, što je bio i konačan rezultat utakmice.