Dva crvena kartona i 14 golova: Hercegovina slavila protiv Brotnja

Hercegovina je pobijedila Brotnjo 9:5 u derbiju začelja 9. kola Premijer futsal lige BiH igranom u nedjelju navečer u dvorani Pecara u Širokom Brijegu.

Čitlučani su furiozno otvorili utakmicu te su pogotcima Petra Milićevića u 4. i Vinka Palca u 5. minuti vodili 2:0 već u ranoj fazi.

Širokobriježani se vraćaju u 10. minuti kada autogol postiže vratar Marko Vučić, a onda je uslijedio brzi preokret. Ante Grbešić je u 14. minuti pogodio za 2:2, a Mario Mikulić minutu kasnije za 3:2 te se s tim rezultatom otišlo na odmor.

U 22. minuti Ante Grbešić svojim drugim pogotkom na utakmici postavlja rezultat na 4:2. A onda smo u 25. minuti vidjeli čak tri gola. Prvo je Josip Šarac smanjio rezultat na 4:3, da bi već u sljedećem napadu Zvonimir Ćavar povisio na 5:3.

No, Brotnjo je ponovno zaigralo bez vratara i upravo je golman-igrač Antonio Ćorić postigao dalekometnu golčinu za smanjenje zaostatka svoje ekipe na 5:4.

Da ne bude drame u završnici pobrinuli su se Zvonimir Ćavar i Anđelo Čolak koji su mrežu Brotnjaka tresli u 30. odnosno 31. minuti za osjetniju razliku (7:4). Petar Milićević je svojim drugim pogotkom u 32. minuti vratio kakvu-takvu nadu gostima.

Golovima nije bila kraja. Pobjedu Hercegovine potvrdili su Ivan Peko u 37. minuti te Blago Gašpar 30 sekundi prije kraja utakmice za konačnih 9:5.

Po jedan izravan crveni karton dobile su obje ekipe, a pocrvenjeli su vratar Brotnja Marko Vučić te u završnici utakmice igrač Hercegovine Ante Grbešić.

U 10. kolu na Pecari Hercegovina dočeluje banjolučki Borac dok će Brotnjo gostovati u Tuzli kod Slobode.