Duke donio pobjedu Australcima nad Tunisom

Australija je na otvaranju drugog kola skupine D Svjetskog prvenstva svladala Tunis 1:0 i tako stigla do prvih bodova.

Jedini pogodak zabio je Mitchell Duke. I dok će Australija vjerojatno odlučivati sama o sebi protiv Danaca u zadnjem kolu, Tunis je s jednim bodom u teškoj situaciji jer mora igrati još s Francuskom.

Australija iskoristila bolji ulazak u utakmicu

Australci su bolje ušli u utakmicu, napadali su, a za to su nagrađeni u 24. minuti. Behich je ubacio s lijeve strane i pogodio Australca u bloku, ali lopta je tako samo promijenila smjer i stigla idealno na glavu Dukea, koji je neobranjivo pogodio za 1:0.

Tunižani su se otvorili nakon primljenog pogotka i stvorili dvije dobre prilike. Prvo je u 35. minuti Drager u obećavajućoj situaciji pucao u blok, dok je u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Msakni na petercu natrčao na ubačaj, ali je šutirao pored gola.

Tunis bezuspješno napadao

Tunis je većim dijelom drugog poluvremena bio bolja i opasnija momčad, ali zapravo nije stvorio bolje prilike od onih iz prvog poluvremena. Najopasniji je bio kapetan Msakni, no sve nalete zaustavili su australski vratar Ryan i raspoloženi stoper Souttar.