Drugi poraz Širokog u ABA 2 ligi

HKK Široki otvorio je drugi turnir ABA 2 lige, koji se igra u Osijeku, porazom od KK Mladost Zemun 103:108.

Široki je dobro ušao u utakmicu i poveo 11:2, ali Mladost vrlo brzo pronalazi šut kojim se vraća i dobiva prvu četvrtinu s 30:23.

Mladost je i u drugoj četvrtini nastavila sjajno pogađati s trice, u jednom trenutku su vodili i 17 razlike, a na predah odlaze s rezultatom 61:50.

Široki se u trećoj četvrtini na krilima raspoloženog Čolaka vratio u utakmicu i u posljednjih 10 minuta ušao sa zaostatkom od pet poena.

Trener Mladosti biranim riječima govorio o Širokom i Jusupu

Igrači Danijela Jusupa u posljednjoj četvrtini su se skroz vratili u utakmicu, u jednom trenutku su i poveli, ali nisu uspjeli doći do nove pobjede. U neizvjesnoj završnici bolje se snašla Mladost i slavila sa 108:103.

Mladost su do pobjede predvodili Otis Livingston s 27 (uz 11 asistencija), Andrija Bojić s 24 i Strahinja Gavrilović s 23 poena. Najbolji u redovima Širokog bili su Mateo Čolak s 31 (uz 11 skokova), Michaelyn Scott i Josip Bilinovac s 18, te Ive Ivanov sa 17 postignutih poena.

Sljedeću utakmicu Široki igra u četvrtak u 18 sati protiv Rogaške.