Drogba kaznio Barcelonine promašaje

U prvom susretu polufinala Lige prvaka nogometaši Chelseaja su na svom Stamford Bridgeu dočekali Barcelonu. U svojevrsnom uzvratu za 2009. godinu gosti su dominirali svih 90 minuta i imali nekoliko odličnih prilika, ali jedini pogodak na susretu zabio je Didier Drogba te osigurao svojoj momčadi minimalnu prednost uoči uzvrata.

Od trenutka kada je ždrijeb odlučio da bi se u polufinalu ovogodišnjeg izdanja Lige prvaka mogli sastati Chelsea i Barcelona nogometna javnost stalno povlači paralele s dvobojom istih suparnika u istoj fazi natjecanja 2009. godine.

Nakon 0:0 u prvom susretu Chelsea je u Londonu došao do ranog vodstva, a onda je na scenu stupio norveški djelitelj pravde Tom Henning Ovrebo koji je s nekoliko odluka oštetio domaćine po čemu je susret i ostao zapamćen sve do danas. Gotovo da se nitko i ne sjeća pogotka Andresa Inieste u trećoj minuti sudačke nadoknade kojim je Barcelona došla do finala protiv Manchester Uniteda u Rimu, a kasnije i do naslova prvaka.

[youtube id=”NLXPQmVE87w” width=”600″ height=”350″]

Domaći strateg Roberto Di Matteo susret je odlučio početi s usamljenim Drogbom u napadu dok je Torres priliku čekao s klupe. S druge strane Josep Guardiola opet je odlučio pokraj sebe ostaviti Piquea, a od prve minute na stoperskoj poziciji u paru s kapetanom Puyolom krenuo je Mascherano.

Od samoga početka susreta Barcelona je zagospodarila terenom dok su se domaćini uglavnom orijentirali na obranu s željom da uz što manje dodira prebace loptu do Drogbe. Prvu pravu priliku gledatelji su vidjeli u devetoj kada Iniesta šalje odličnu loptu iza leđa domaće obrane koju prima Sanchez, ali njegov pokušaj loba zaustavlja vratnica.

Pritisak Barcelone postajao je sve jači, a odličnu priliku za pogodak imao je Fabregas koji se nakon udarca Inieste i obrane Čecha našao potpuno sam na pet metara, ali je katastrofalno zahvatio loptu. Nešto kasnije pokušali su Fabregas i Messi međutim domaći vratar je sve to zaustavio bez većih problema. Dvije minute prije odlaska na odmor Messi je navukao na sebe nekoliko igrača, proigrao Fabregasa čiji udarac s crte izbija Cole i spašava svoja vrata.

I kada su svi očekivali posljednji sučev zvižduk u prvih 45 minuta nogometaši Chelseaja su iz prvog ozbiljnijeg prelaska centra kaznili Barcelonine promašaje te došli do vodstva. Ramires je prošao po lijevoj strani, pronašao Drogbu u gostujućem šesnaestercu koji bez oklijevanja pogađa donji lijevi kut Valdesova gola te osigurava svojoj momčadi mirniji odlazak na odmor. Bio je to jedini udarac koji su domaćini uputili prema vratima Valdesa u prvom poluvremenu. (hrsport.net)