Dramatična utakmica: Izborniku pozlilo nakon gola u 124. minuti

Nakon nogometaša Senegala i Gane, odlazak na Svjetsko prvenstvo u Katar krajem ove godine iz Afrike su još izborili Maroko, Tunis i Kamerun.

Najuvjerljivije su do Svjetskog prvenstva došli nogometaši Maroka, reprezentacija koju trenira Vahid Halilhodžić. Nakon 1:1 u prvoj utakmici u gostima, u uzvratu na domaćem terenu u Casablanci Maroko je svladao DR Kongo 4:1.

Tunis je kao domaćin u Radesu odigrao 0:0 s Malijem, ali i to je bilo dovoljno za prolaz s obzirom na to da su Tunižani u prvom susretu slavili 1:0. Šokantna je bila uzvratna utakmica Alžira i Kameruna.

Alžirci su u prvom susretu kao gosti slavili s 1:0, no Kamerunci su uzvratili te su 90-minutno nadmetanje dobili 1:0 (pogodak Choupa-Motinga u 22. minuti).

U produžecima nije bilo golova sve do 118. minute, kada je nastao delirij na stadionu uslijed gola Toube. Sekunde su Alžir dijelile od odlaska na SP, ali je šok uslijedio u 124. minuti kada je Toko-Ekambi zabio za pobjedu gostiju od 2:1 i plasman Kameruna na Svjetsko prvenstvo. Alžirci su uplakani popadali po travnjaku, a izborniku je i pozlilo.

Podsjetimo da su nogometaši Senegala i Gane ostvarili plasman na Svjetsko prvenstvo. Senegal je na domaćem terenu svladao Egipat nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca (3:1). Obje utakmice završile su 1:0.

Nogometaši Gane slavili su prolaz na SP na gostujućem terenu u Abuji, gdje su odigrali 1:1 protiv Nigerije. Prva utakmica završila je bez golova, ali kako Međunarodna nogometna organizacija nije još poništila pravilo gola u gostima, Gana je na osnovu toga ostvarila velik cilj.