Drama u Laktašima: Igokea umalo prosula Euroligu i “smjestila” Širokom

U posljednjoj utakmici 23. kola Jadranske lige Igokea je u Laktašima svladala mađarski Szolnok s 86:84.

Pobjeda lidera natjecanja nad posljednjom ekipom lige je očekivana, no neočekivana je drama koju je Igokea prošla da bi svladala Mađare.

Naime, mađarski prvak držao se u igri cijelu utakmicu, a u zadnjoj četvrtini imao je i pet poena prednosti. Tada su u zadnjih nekoliko minuta domaći krenuli na pobjedu, jer ulog je bio ogroman.

Poraz bi ugrozio njihove šanse da će završiti kao prvi i izboriti Euroligu, jer čini se da će takva odluka vodstva lige biti na kraju. Uz to, poraz Igokee bi ugrozio šanse Širokog da će se spasiti, a uz to došlo bi u pitanje dva predstavnika za BiH u idućoj sezoni.

Ipak, Igokea je na kraju slavila, ali slavili bi Mađari da je Sead Šehović sa sirenom pogodio tricu.

Do izuzetno teške pobjede domaće su predvodili Amerikanci Corsley Edwards (32 poena) i Clifford Hammonds (21 poen, 8 asistencija), a važnu tricu u zadnjim minutama pogodio je Siniša Štemberger (14 poena).

Szolnok je večeras pogodio 11 trica, a njihov najbolji čovjek bio je Šehović (19 poena).