Drama na otvaranju NBA finala: Warriorsi preživjeli LeBronovih 51 i poveli u seriji!

s 1:0 u seriji, nakon što su pred svojim navijačima nakon produžetka slavili rezultatom 124:114. Ovo je četvrto zaredom finale Warriorsa i Cavsa, a trenutni omjer je 2:1 za momčad iz Oaklanda.

Mnogi su očekivali da će aktualni prvaci Warriorsi razbiti Cleveland, no to se nije dogodilo. Štoviše, Cavsi su bili u prilici upisati veliku pobjedu, no Hill je 4.5 sekunde prije kraja promašio slobodno bacanje za vodstvo, a nakon skoka u napadu JR Smith je zbunjeno pobjegao od koša Warriorsa i nije uputio ni šut.

U ljutitom razgovoru s Jamesom nakon akcije Smith mu je rekao: “Mislio sam da vodimo”. Katastrofalna pogreška jednog od najvažnijih igrača Cavsa. I tu su se Cavsi raspali. U dodatnih pet minuta Golden State je otvorio serijom 9:0 i tu je priči bio kraj.

LeBron James još je jednom nosio svoju momčad na leđima i s 51 poenom predvodio svoju momčad. Cavsi su ponajviše zahvaljujući njemu dobili prvu četvrtinu (30:29), bili u egalu na poluvremenu (56:56), te na kraju regularnog dijela utakmice (107:107).

Warriorsi su gotovo već tradicionalno dobili treću četvrtinu, koja im je najveći forte cijele sezone, no Cavsi su uspjeli uzvratiti u posljednjoj dionici i nakon tri minute igre i trice Korvera smanjiti na -1.

Nakon toga je Cleveland i vodio u dva navrata, no spomenuta završnica nakon slobodnih bacanja Hilla i neobjašnjivog poteza Smitha odredila je pobjednika.

Nakon što je Houston imao puno pritužbi na suđenje u finalu Zapada, isto bi mogao reći i Cleveland nakon prve utakmice. Nekoliko sudačkih odluka u četvrtoj četvrtini i na početku produžetka pomogle su Golden Stateu.

Možda će najviše zapamćena ostati situacija u samoj završnici kada je Cleveland poveo košem Jamesa, a potom su suci umjesto prekršaja u napadu Duranta na LeBronu svirali prekršaj i dva bacanja.

James se s novom utakmicom preko 30 poena izjednačio s velikim Michaelom Jordanom po broju takvih utakmica u playoffu. Obojica ih sada imaju po 109! Susret je završio s 51 poenom, osam skokova i osam asistencija.

Curry je predvodio Warriorse s 29 poena, šest skokova i devet asistencija, Durant je pridodao 26 poena, devet skokova i šest asistencija, dok je Klay Thompson upisao 24 koša.