Dragan Bender odigrao utakmicu sezone u pobjedi Maccabija

Dragan Bender je odigrao svoju najbolju utakmicu po povratku u Europu.

Doduše nije mogao zbog pet osobnih na kraju pomoći svom Maccabiju u pobjedi nad Barcelonom u Blaugrani (68:67), ali je bio najbolji strijelac svoje momčadi sa 15 koševa (šut 7-11, 1-2 s crte), a skupio je i dva skoka, asist i blokadu za 21 minutu na parketu.

Ante Žižić je dodao u ovoj pobjedi dva koša (šut 1-2), tri skoka, asist i izgubljenu loptu za 12 minuta igre. Barcelona je ovim porazom izgubila vrh Eurolige, a Cory Higgins je promašio šut za pobjedu.

Nakon što je Real u utorak slavio protiv Panathinaikosa u Ateni nakon dva produžetka, u petak je navečer trebao samo jedan produžetak ne bi li gostovanja u Grčkoj završio sa stopostotnim učinkom.

Naime, sad je Real u Pireju slavio nakon dodatnih pet minuta sa 86:82 (69:69), a prvu veliku utakmicu za Real napokon je odigrao Nico Laprovittola, pišu Sportske novosti.

Bayern je i dalje u vrhu nakon što je sredio kod kuće Baskoniju (77:66), a u toj pobjedi je Leon Radošević odigrao 21 minutu za 11 koševa, sedam skokova, asist i oduzetu loptu. CSKA je bio uvjerljiv sa Zenitom (83:65) i sada drži sam vrh ljestvice, a Zvezda se dokopala pobjede nad Valencijom (76:73), kao i Asvel nad Himkijem (90:84).