Dominiković ljut na IHF: Hvala im što tako brinu o zdravlju igrača

Hrvatska muška juniorska rukometna reprezentacija s maksimalnih osam pobjeda stigla je do same završnice na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj.

Nakon što su sinoć u polufinalu svladali Portugal, danas u 16:30 borit će se za zlato protiv Francuske.

Izbornik Davor Dominiković bio je sretan zbog pobjede i plasmana u finale, no i ogorčen i ljut zbog ranog termina u kojemu će njegovi izabranici igrati finalni dvoboj.

Skidam kapu do poda ovim momcima. Ponosni smo i ja cijeli stožer na njih. Rekli smo im prije utakmice, želimo vidjeti osmijeh na vašim licima, želimo da uživate. Imali ste dugačak put do toga.

Kako god ova dva dana završila vi ste napravili sjajnu stvar. Još ste te dvije utakmica juniori i onda ulazite u svijet odraslih. Premda, realno, oni su odrasli ljudi koji su pokazali i “onu stvar” i glavu kada su neke okolnosti bile protiv nas. Trener Dinko Đanković me nagovarao i uzeo sam time out u desetoj minuti, iako je to bilo jako riskantno. I hvala mu na tom i mnogim drugim savjetima. Isčupali smo se. Mi smo u tim trenucima ovim igračima samo odškrinuli vrata, oni su trebali ući u prostoriju gdje je party.  I zapravo su posljednjih deset minuta oni vodili sami sebe kroz utakmicu. To je velika, velika stvar, rekao je Dominiković nakon slavlja nad Portugalom u polufinalu te se osvrnuo na zadnjeg protivnika.

Francuska – vidio sam 16 minuta danas jer su igrali prije nas i 14 minuta protiv Danske. To znači da je dugačka noć pred nama. Prošlu smo zaspali u pola pet, ovu ćemo vjerojatno u pet. Nevjerojatno je da su IHF i domaćin tako složili kalendar da iz dvorane izađemo noćas oko ponoći i već sutra u rano poslije podne igramo finale. Hvala im što na takav način brinu o zdravlju igrača, ogorčen je bio hrvatski izbornik zbog ranog termina finala.