Đokovićev prolazak u osminu finala obilježila svađa sa sucem

Novak Đoković pobijedio je bez izgubljenog seta 27. nositelja Grigora Dimitrova u meču 3. kola Australian Opena i plasirao se u osminu finala Grand Slam turnira čiji je rekorder s devet osvojenih titula.

Igrat će protiv domaćeg predstavnika i 22. nositelja Alexa de Minaura. Đoković je bugarskog tenisača svladao 7:6 (7), 6:3, 6:4 u meču duljem od tri sata, u kojem je morao tražiti i liječničku pomoć.

Srpski tenisač, postavljen za 4. nositelja turnira u Melbourneu, stigao je u ovom meču do desete pobjede u 11. ogledu s Dimitrovom. Do jedine pobjede u tim srazovima Dimitrov je stigao na zemljanoj podlozi u Madridu prije deset godina.

Ogled Đokovića i De Minaura bit će njihov prvi međusobni.

Problemi sa zadnjom ložom

Favorizirani Đoković je već u prvom gemu meča stigao do breaka protiv današnjeg suparnika i tu prednost držao do trenutka kad je servirao za osvajanje seta. Nakon što je propustio tri break-lopte kod 5:3, izgubio je i svoj servis u sljedećem gemu.

U tie-breaku je imao prednost 5:2, potom morao spašavati set-loptu Dimitrova kod 7:6, a onda sve okrenuo i stekao prednost pred drugi set.

Zbog bolova u zadnjoj loži Đoković je morao između setova zatražiti liječničku pomoć, a ključnim se za prednost od dva seta razlike pokazao šesti gem u kojem je iskoristio šansu, poveo 4:2 i mirno priveo meč u završnicu.

Treći set je Đoković otvorio uz dva vezana breaka i poveo 3:0 u seriji gemova u kojima igrači na početnom udarcu nisu mogli zadržati tu prednost. Četiri gema zaredom bili su breakovi, sve do trenutka kad je Dimitrov odservirao za 4:3. U tim trenucima bio je u zaostatku za jedan gem i Đoković je to iskoristio za pobjedu.

Svađa sa sucem

Mučio se srpski tenisač u prvom setu, a u jednom je trenutku počeo vikati na suca koji mu je dosudio kršenje vremenskog ograničenja za servis.

Na poenu na kojem se odlučuje cijeli set ti meni sudiš vremensko ograničenje. Svaka čast, rekao je Đoković sucu.

No ipak je uspio pobijediti u tom prvom setu, u tie-breaku.