Đoković osvojio rekordnu 23. Grand Slam titulu

Srpski tenisač Novak Đoković osvojio je po treći put u karijeri Roland Garros, u finalu je svladao Norvežanina Caspera Ruuda sa 7-6(1), 6-3, 7-5 za rekordnu 23. Grand Slam titulu.

Time je Đoković postao rekorder po broju Grand Slam naslova u povijesti. Uoči Roland Garrosa situacija na vrhu je bila izjednačena.

Đoković i Nadal su imali po 22 pobjede na jednom od četiri najveća turnira, dok je sada Đoković sam na vrhu. Roger Federer ja na 20 Grand Slam kruna u karijeri.

Norveški tenisač bolje je otvorio meč te je vodio 3-0 i 4-1. No, break prednosti nije uspio zadržati do kraja seta. Velika i iscrpljujuća borba trajala je u svakom gemu nastavka prvog seta, s tim da je Ruud imao malu šansu kod vodstva 5-4 kada je vodio 30-0 na suparnički servis.

No, pitanje boljega u prvom setu razriješilo se u tie-breaku gdje je odmah na startu Ruud napravio nekoliko velikih pogrešaka, a sve to je Đoković iskoristio za uvjerljivih 7-1, javlja Hina.

U prvom setu svaki je igrač po jednom oduzeo servis suparnika, s tim da je Ruud imao više break prilika (4-2). No, u nastavku meča Ruud je bio prilično bezopasan na servis suparnika i ni jednom do kraja dvoboja nije došao u poziciju napraviti break.

Odmah na startu druge dionice Đoković je pobjegao na 3-0 i prednost više nije ispuštao, dok se u trećem setu Norvežanin duže držao rezultatski uz bok trećem nositelju. Opet je to bila ravnopravna i žestoka borba za svaki poen, sve do 5-5 kada je Đoković napravio break bez izgubljenog poena, a potom potvrdio break za novo slavlje na pariškoj zemlji.

Ruudu je ovo bio treći finalni meč u karijeri na Grand Slam turnirima. Prošle godine je u Roland Garrosu osvojio tek šest gemova protiv Nadala, dok je prošle godine protiv Carlosa Alcaraza osvojio set u finalu US Opena. Sada se hrabro borio, ali je ostao daleko od premijernog slavlja, prenijela je Hina.