Dok smo spavali: Andora slavila nakon 2 g., a Englezi pali nakon 10 / Erdogan: Vozite Passate, a ne Audije / Locirao i napao pop-zvijezdu preko odsjaja u oku!

Andora pobijedila nakon više od dvije godine, Englezi izgubili nakon deset godina

Veliku pobjedu slavi Andora koja je kod kuće uspjela slaviti protiv Moldavije 1:0 u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2020.

Jedini gol na utakmici postigao je Vales u 64. minuti. Nije to velika pobjeda u natjecateljskom smislu jer Andora nikako ne može na Euro, no ovo joj je prvi trijumf nakon više od dvije godine.

Posljednji put uspjeli su pobijediti Mađarsku 1:0 u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Rusiji, a ta utakmica odigrala se 9. lipnja 2017. Iste godine su u veljači stigli do prve pobjede u povijesti kada su s 2:0 svladali San Marino u prijateljskoj utakmici.

S druge strane, točno deset godina trebalo proći da jedna reprezentacija u kvalifikacijama pobijedi Englesku. Napravila je to u petak Češka koja je u Pragu slavila s 2-1 u skupini A i uzela tri važna boda u borbi za mjesto na Europskom prvenstvu.

U prvih devet minuta utakmice pala su dva gola, a Englezi su poveli preko Harryja Kanea koji je iskoristio poklon domaćina. Sterling je krenuo prema golu po lijevoj strani, Masopust mu je sapleo noge, a Damir Skomina je pokazao na bijelu točku. Pucao je i zabio kapetan Kane.

Četiri minute kasnije Češka se vratila. Ubačaj iz kornera, kratka gužva u šesnaestercu, dovoljno da Brabec pospremi loptu iza Pickfordovih leđa.

Za veliko slavlje zabio je Ondrasek u 85. minuti nakon što su ga gostujući igrači ostavili samoga točno na 11 metara od gola.

Engleskoj je ovo prvi poraz u kvalifikacijama za velika natjecanja nakon 43 utakmice! Nisu gubili još od 10. listopada 2009. kada ih je s 1-0 dobila Ukrajina.

Erdogan naredio državnim službenicima da voze Passate umjesto Audije

Odluka kompanije Volkswagen da napravi novu tvornicu u Turskoj navela je turskog predsjednika Recepa Tayyipa Erdogana da naredi državnim službenicima iz vladajuće stranke da od 1. listopada počnu koristiti Volkswagen Passat kada im isteknu trenutni ugovori za iznajmljivanje automobila.

Navodi se da će njegova AKP stranka iznajmiti 19 automobila marke VW Pasat, ali se očekuje da to posluži kao primjer za nekoliko tisuća državnih službenika širom Turske da učine isto, prenosi B92.

Najviši turski službenici trenutno koriste Audije, a ugovori im ističu krajem godine.

VW će novu tvornicu izgraditi 40 kilometara sjeveroistočno od grada Izmira, na zapadnoj obali Turske, a u pogonu kapaciteta 300.000 vozila godišnje proizvodit će se nova generacija Passata i Škode Superb od 2022.

Bio je opsjednut pop zvijezdom, a našao je preko odraza u oku na selfiju i napao

Jedan mladić iz Japana optužen je da je pratio i seksualno napao mladu pop zvijezdu, a policiji je rekao da ju je pronašao zahvaljujući odrazu u njenim očima na jednoj njenoj fotografiji.

Hibiki Sato (26) identificirao je autobusnu stanicu koja se odrazila u zjenicama pjevačice Ene Matsuoke (21) na selfiju koji je objavila. Sato je zumirao na njene oči i uz pomoć Google streeta pronašao stanicu. Potom je otišao tamo i čekao sve dok ju nije ugledao te je pratio do kuće.

Sato je optužen da je napao Matsuoku u noći 1. rujna, a ovaj slučaj izazvao je debatu o pojavi cyber promatranja.

On je ispričao policiji da je proučio snimke koje je pjevačica snimala u svom stanu, zagledajući detalje poput postavljanja zavjesa i smjera u kom sunčeva svjetlost prolazi kroz prozore, kako bi utvrdio na kojem katu živi.

Matsuoka, članica J-pop grupe, tek što je prišla ulaznim vratima svog stana kad joj je Sato prišao s leđa i stavio joj krpu preko usta. Odvukao ju je u tamni kut gdje ju je dodirivao, a tijekom borbe pjevačici je ozlijeđeno lice.

Sato je nakon napada pobjegao, ali je kasnije identificiran uz pomoć sigurnosnih kamera.