Dodig i Pavić osvojili naslov u Chengduu

Hrvatski Davis Cup reprezentativci Ivan Dodig i Mate Pavić osvojili su turnir parova u Chengduu.

Drugi zajednički naslov osigurali su pobjedom u finalu protiv Amerikanca Austina Krajiceka i Indijca Jeevana Nedunchezhiyana sa 6:2 i 6:4 za sat i dvije minute igre.

Hrvatski par je slomio suparnike već u trećem gemu prvog seta, a još jednim breakom u petom za 4:1 je sigurno usmjerio tu dionicu u svoju korist.

U drugom setu je bilo neizvjesnije, kod svog vodstva 1:2 Krajicek i Nedunchezhiyan su opasno zaprijetili Dodigu i Paviću, poveli su 0:40 i imali četiri break-lopte. Hrvatski par se izvukao i izjednačio na 2:2, a potom kod 3:3 oduzeo početni udarac protivnicima.

Dodigu i Paviću ovo je bio četvrti zajednički nastup u finalu nekog ATP turnira, lani su osvojili Hamburg, dok su 2012. i 2013. gubili u finalima Zagreba.

Za Pavića je to bilo već 30. finale, a deveto u ovoj sezoni, dok je Dodig po 25. put igrao za ATP trofej u konkurenciji parova, treći put u 2018. godini.

Splićanin je osvojio svoj 13. naslov, a Međugorac je po 11. put postao pobjednikom.