Ljuti Dolac, Knešpolje i Dobrkovići ostvarili bitne pobjede

Treći je tjedan Malonogometne lige mjesnih zajednica grada Širokog Brijega.

Večer su pobjedom otvorili Dobrkovići nad ekipom Uzarića s rezultatom 3:0. Hat-trick je za pobjedničku ekipu postigao Ante Grbešić.

Nova tri boda upisala je momčad Ljutog Doca koja je bila bolja od Lijeve Obale s rezultatom 3:2.

Pravu poslasticu smo imali u drugoj utakmici večeri koja je bila najkvalitetnija utakmica do sada. Suočili su se aktualni prvak, naravno, jedan od favorita za osvajanje – Lijeva obala, dok je na drugoj strani bio za neke najveći favorit za osvajanje – Ljuti Dolac.

Prošle sezone kada su se suočile ove dvije ekipe, penali su bili na strani Lijeve Obale.  Ovaj put, Ljuti Dolac je opravdao pohvale brojnih te je skupine završio s maksimalnih 9 bodova.

Utakmica je imala visok ulog, jer se borilo za mjesto nositelja pred izvlačenje za osminu finala.

Već od početka utakmice, Jure Pušić u dresu Ljutog Doca je najavio probleme Lijevoj Obali. Višak koji je pravio prodorima dovodio je Ljuti Dolac u prilike za gol, a prvi je pao preko Milićevića.

Drugi gol je visio u zraku, ali par opasnih napada je Lijeva Obala preživila. Sredinom prvog poluvremena, loptu s očima je poslao Marin Sesar za Davida Zovku koji se sjajno snašao na malom prostoru – ali su centimetri dijelili Lijevu Obalu od poravnanja rezultata.

Do kraja prvog poluvremena obje ekipe su imale dobre prilike za gol, ali se na predah ide sa zasluženih 1:0 za Ljuti Dolac.

Lijevoj Obali su izmjene u drugom poluvremenu donijele osvježenje, pa i sjajnu priliku u kojoj se našao Ivan Bondža na asistenciju Vinka Zadre.

Ipak, Ljuti je preko driblinga sjajnog Ivana Peke i Pušića nastavio sa sjajnim prilikama, tako je obrana Lijeve Obale posustala ponovno, a rezultat je bio 2:0.

Znajući da je bilo premalo opasnosti na golu Ljutog Doca za hvatanje 2 gola zaostatka – Lijeva Obala je 7 minuta prije kraja krenula na sve ili ništa s golmanom-igračem. Vinko Zadro je preuzeo tu ulogu.

Odmah u prvom napadu, upravo Vinko Zadro je sjajno asistirao za Marka Mikulića koji se odlično snašao i zabio za smanjenje rezultata.

Samo dvije minute kasnije, ponovno je zaplesala obrana Ljutog Doca, očigledno nespremna na ovaj potez Lijeve Obale – a kaznio ih je Zadro koji je nakon asistencije upisao i gol.

Lijevoj Obali ništa nije previše značio bod zbog lošije gol razlike, pa su s viškom igrača na terenu (golman-igrač) išli po novi gol i potpuni preokret.

Kad je gol visio u zraku, zbog loših reakcija obrane Ljutog Doca, neoprostiv kiks su napravili igrači Lijeve Obale pri izvođenju auta u blizini svog gola dvije minute prije kraja utakmice.

Ljuti Dolac je to kaznio, te su sve nade Lijeve Obale za nositeljem i prvim mjestom pale u vodu.

Na kraju, zaslužena pobjeda Ljutog Doca koji je nakon ove utakmice dokazao ambicije da idu ove godine do kraja.

Golove za Ljuti Dolac postigli su Marin Milićević, Ivan Peko i Jure Pušić. Za Lijevu Obalu zabijali su Marko Mikulić i Vinko Zadro.

Knešpolje je u posljednjoj utakmici uzbudljive večeri bilo bolje od Trna rezultatom 4:0,

Zgoditke za Knešpolje postigli su: Juan Manuel Varea, Antonio Ćorić, Pero Barbarić i Marko Ćavar.