Dobra izvedba Petra Zovke u remiju Spezije i Atalante

Spezia i Atalanta odigrale su 2:2 u susretu 16. kola talijanske Serie A igranom u srijedu u poslijepodnevnim satima na stadionu Alberto Pico.

Na vratima domaćeg sastava branio je 20-godišnji Širokobriježanin Petar Zovko koji je u igru ušao u 18. minuti kada je zamijenio ozlijeđenog Jeroena Zoeta.

Zovko je do ove utakmice upisao 28 minuta u seniorskom nogometu, a to se dogodilo 22. svibnja 2022. godine u dvoboju Spezije i Napolija kada je imao uspješan debi sačuvavši svoja vrata.

U ovoj utakmici nije uspio sačuvati svoju mrežu. Prvi pogodak primio je u 77. minuti kada je strijelac bio Rasmus Winther Hojlund.

Kada se činilo da će Spezia upisati važnu pobjedu u borbi za ostanak, u 93. minuti pogodak je postigao Mario Pašalić. Hrvatski reprezentativac provukao se kod trojice domaćih braniča te je iz neposredne blizine matirao bespomoćnog Zovku.

Do prvog primljenog pogotka mladi širokobriješki vratar imao je nekoliko veoma dobrih intervencija, no njegova momčad nije uspjela srušiti favoriziranog protivnika.

Spezia je povela u 8. minuti pogotkom Emmanuela Gyasija dok je na 2:0 povećao M’Bala Nzola u 31. minuti. U 67. minuti Ethan Ampadu postigao je odličan pogodak, no VAR mu ga je poništio zbog minimalnog zaleđa.

Podsjećamo, Petar Zovko je dijete NK Široki Brijeg, a još kao kadet otišao je u Sampdoriju, da bi u ljeto 2021. godine prešao u Speziju.

Nastupao je za kadetsku i reprezentaciju mlađih juniora Bosne i Hercegovine.