Đinkić i Milićević iz Hercega zlatni na europskom kupu u Rigi, Buntić peta

Drugog dana europskog judo kupa u Rigi u Latviji judaši Hercega napravili su povijesni rezultat osvojivši dva zlatna odličja i jedno peto mjesto.
U kategoriji do -81 kila i kategoriji do -90 kila Đinkić i Miličević pobjedili su sve svoje protivnike i popeli se na najviše postolje dok je Ivana Buntić osvojila visoko peto mjesto s 3 pobjede i 2 poraza.
Đinkić je redom pobjeđivao Nillera iz Estonije, Jepesenna iz Danske, Jacenka iz Latvije, Kryvytskog iz Kanade te u finalnoj borbi Gazimammadova iz Azerbejdžana.
U kategoriji do 90 kila nastupio je Milićević. Iako tek prvi turnir u novoj kategoriji iznenadio je sve i također se popeo na najviše postolje.
Redom je pobjeđivao Gromovsa iz Latvije, Altenu iz Nizozemske, Wacka iz Poljske te u finalu Samoiolova iz Ukrajine.
Osim što je Milićevićevo zlato ogromno po sebi, jer mu je ovo prvi nastup u novoj kategoriji. Na težini dobiva i činjenica da su ostala tri osvajača odličja svi gubili od Milićevića danas.
U kategoriji -63kg nastupila je Ivana BuntićSlavila je u tri borbe dok je u dvije bila poražena što joj je bilo dovoljno za visoki plasman, odnosno peto mjesto. S ovim petim mjestom Ivana dobija nove bodove i napreduje na svjetskoj rang ljestvici.
Iz kluba su posebno izdvojili Ivaninu pobjedu protiv Varvare Kuchar iz Latvije koja je prije dva mjeseca u Zagrebu na svjetskom prvenstvu osvojila brončanu medalju.
Osim u ovoj borbi Ivana je još slavila protiv Boccadoro iz Norveške te Kardash iz Italije. Poraze je upisala protiv Ponomarjove iz Latvije i Pietrzak iz Poljske.
Prvog dana natjecanja na strunjaču je izašla Gabriela Raič -48 i nakon neizvjesne borbe protiv svjetske, europske i olimpijske U18 pobjednice, rabi nenamjerno nedozvoljenu tehniku i biva diskvalificirana s ostatka turnira. Do tog trenutka Gabriela je bila dosta bolja i vodila je renomiranu protivnicu na kaznu.
Inače na turniru je sudjelovalo 309 judaša i judašica iz 21 zemlje svijeta s tri kontinenta.
Reprezentacija Bosne i Hercegovine zauzela je treće mjesto u ukupnom poretku a sve plasmane donijeli su judaši iz mostarskog Hercega.
Ovo je povijesni uspjeh ne samo za naš mladi klub nego i za čitav mostarski, bosanskohercegovački judo ali i sport općenito. Preponosni smo i presretni što se naš trud i zalaganje isplatio i to na najvišoj natjecateljskoj razini, dodali su iz Hercega.
Već slijedećeg vikenda Herceg je u Sloveniji u potrazi za novim bodovima na svjetskoj rang ljestvici dok će mlađi članovi u Osijek na međunarodni judo turnir.