Dinamo uz očajnu igru doživio poraz od Istre

Istra je u odgođenoj utakmici 12. kola SuperSport HNL-a pobijedila Dinamo 1:0 i skočila na četvrto mjesto.

Puljani su do pobjede došli prekrasnim golom Matheusa u 90. minuti i gurnuli Dinamo u krizu. Čačićeva momčad treću utakmicu zaredom nije nikoga dobila i ostala je na devet bodova prednosti pred Hajdukom.

Čačić je uoči utakmice imao dosta problema sa sastavljanjem momčadi. Theophile-Catherine, Šutalo i Ademi su ostali u Zagrebu, Ivanušec je bio na klupi pa je od prve minute na lijevom beku zaigrao Mauro Perković, a Robert Ljubičić je napokon zaigrao na svojoj prirodnoj poziciji u paru veznih s Josipom Mišićem.

Dobro otvaranje Dinama

Mogao je Dinamo do vodstva već u 7. minuti kad je Ristovski odigrao odličnu loptu iza obrane Istre za Menala. On je krenuo sam prema Majkiću, ali je u ključnom trenutku bio neodlučan i onda očajno reagirao i pucao pokraj gola.

Istra je odgovorila u sljedećem napadu kad je ista takva lopta došla do Boultama. Moharrami je bio prvo na njoj, ali ju je promašio, no Livaković je na vrijeme istrčao i izbio loptu.

U 22. minuti Baturina je dobrom povratnom loptom našao Menala čiji udarac Majkić sjajno brani, ali samo do Špikića. On iz prve tuče opet u Majkića i onda još jednom u blok igrača Istre, piše Index.hr.

Dinamo je dominirao, ali je igrao dosta rastrgao i mučio se u izgradnji napada da bi domaćini u 45. minuti imali odličnu šansu kad je Livaković odličan udarac Bakrara odbio u korner.

Dinamo je i u nastavku imao više loptu u nogama, ali nije uspijevao konstantnim pritiskom slomiti domaćine. U 51. minuti Majkić je u korner odbio udarac Menala s ruba šesnaesterca, a pet minuta kasnije Petković je imao sjajnu šansu. Oslobodio se čuvara i onda iskosa s 15-ak metara gađao suprotni kut, ali je lopta otišla malo pokraj gola.

Mahteus šokirao goste

Dinamo je do kraja susreta bio bolji, ali nije uspio kreirati nijednu opasnost ispred Majkića. U 84. minuti Špikić je s gol aut linije dobro zavrnuo u sredinu, lopta je preletjela Majkića, ali je onda pobjegla Ivanušecu. U 87. minuti Josipović je zabio nakon kontre Istre, ali je gol bio poništen zbog zaleđa.

I kad se činilo da će susret završiti bez golova Istra je povela. Mišić je očajno glavom vratio loptu unazad, ali preko svoje obrane. Primio ju je Matheus koji se na desnoj strani krasno riješio Perkovića i onda fantastičnim udarcem od grede pogodio suprotni kut Livakovićeva gola.

Tako je Dinamo i treću utakmicu zaredom završio bez pobjede pa je Hajduk smanjio zaostatak na devet bodova. No, Čačićeva momčad je upala u krizu,. Niti igra dobro, niti pobjeđuje, niti se afirmiraju mladi igrači…