Dinamo uvjerljivom pobjedom protiv Wolsfbergera došao nadomak europskog proljeća

Nogometaši zagrebačkog Dinama nadomak su plasmana u 16-inu finala Europske lige nakon što su u susretu 4. kola skupine K kao gosti u Klagenfurtu svladali austrijski Wolfsberger s 3-0 (0-0) te se tako izdvojili na vrhu ljestvice.

Strijelci su bili Lovro Majer u 60., Bruno Petković u 75. i Luka Ivanušec u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Dinamo je tako i nakon četiri kola ostao bez primljenog pogotka u Europskoj ligi, a s osam osvojenih bodova predvodi ovu skupinu.

Dinamo ove sezone u Europi ima uvjerljivo najbolju obranu i jedina je momčad koja u Ligi prvaka i Europa ligi u skupini nije primila gol. Do srijede su u tom društvu bili i Liverpool i Chelsea, ali su oni u primili golove protiv Atalante odnosno Rennesa.

Do vodstva je Dinamo stigao nakon što je Kastrati uputio dobar centaršut s desne strane koji domaća obrana nije uspjela očistiti, lopta je pala na nogu Majera koji je pucao s 10 metara. Njegov udarac odlični domaći vratar Kuttin uspio je skrenuti, ali samo do vratnice od koje se lopta odbila iza linije.

Utakmica je bila odlučena u 75. minuti kada je Ademi krenuo u prodor s 30-ak metara od domaćeg gola, prošao kroz trojicu obrambenih igrača, a kada mu je vratar krenuo blokirati udarac na petercu, on je uposlio Petkovića koji je sa šest metara poslao loptu u prazan gol.

Konačnih 3-0 postavio je Ivanušec u samoj završnici utakmice preciznim udarcem s vrha kaznenog prostora nakon kombinacije Tolića i Ademija.

Mogao je Dinamo do prednosti i u prvom poluvremenu, u samoj završnici tog dijela utakmice propustio je dvije sjajne prilike. Prvo je u 42. minuti Petković, kada je ostao sam na pet metara od domaćeg gola, neshvatljivo pokušao petom svladati Kuttina iako je mogao uputiti mnogo jači udarac, pa je domaći vratar uspio sačuvati svoju mrežu. Niti dvije minute potom i Dinamov kapetan Ademi pucao je s pet metara, on je udario loptu svom snagom, no istaknuo se odličnom obranom Kuttin.

U drugoj utakmici ove skupine CSKA i Feyenoord su u Moskvi igrali 0-0.

Dva kola prije kraja natjecanja po skupinama Dinamo je na vrhu ljestvice s osam bodova, drugi Feyenoord ima pet, treći Wolfsberger četiri, a posljednji CSKA tri.

Za tjedan dana Dinamo će gostovati kod Feyenoorda u Rotterdamu, dok će istovremeno CSKA u Moskvi ugostiti Wolfsberger.

(Hina | Foto: GEPA)