Dinamo srušio Hajduk u uzavrelom derbiju

Monsef Bakrar i Dion Drena Beljo osigurali su pobjedu Dinamu protiv Hajduka rezultatom 2:0 na Maksimiru u 34. kolu SHNL-a. Utakmicu je obilježilo veliko navijačko ludilo i napeta atmosfera na tribinama.

Domaćini su poveli u 22b minuti nakon što je kapetan Josip Mišić uputio precizan ubačaj, a Bakrar zatresao mrežu Splićana. Pobjedu je u 65. minuti potvrdio Beljo koji je glavom pospremio sjajan centaršut s desne strane.

Sukobi navijačkih skupina i prekidi

Susret pred 21.942 gledatelja obilježili su žestoki navijački obračuni na tribinama, zbog čega je utakmica privremeno prekinuta. Bad Blue Boysi su pod sjevernom tribinom aktivirali preko 20 topovskih udara, dok je Torcida uzvratila ubacivanjem baklji u teren.

Tijekom prvog poluvremena zapalio se i transparent domaćih navijača, nakon čega su morali intervenirati vatrogasci. Incidenti su započeli već na putu prema Zagrebu, gdje su navijače Hajduka na autocesti dočekali transparenti s porukama mržnje.

(www.jabuka.tv | Foto: Index)





35 komentara

  • Kome nije jasno što se dogodilo, neka se probudi. Ja sam tvrdio da sve ispod 15 bodova razlike nije uspjeh za Dinamo. Sad su navirali na + 18, znači uspjeh je.

  • Pisanje po zagrepcancima,zapalit im udarni transparent pred njihovim ocima.Neprocjenjivo,bravo Torcida

  • jebes ajduka u bivsoj jugi blisu privilegovani kao zrinski u bih dokte rezimska partija hrani postojaces tusu drugovi sulenta lasic vrhovni voda covic kod lasica asvalt pet centi debel kakose majstorski krade

  • Brutalno ,a moglo je biti brutalnije jer levaju i orjunu zvanu naš hajduk štite mainstrim mediji vlada RH , predsjednik države,,dva lica falanga , HNS na čelu sa dalićem ,jer su u savezu svi hajdukovci,ali melje Dinamo ,i u nebo snjim za pakla nismo BBB za Dinamo i Hrvatsku

    • Pa ljudi slave dan oslobođenja svoga grada i titulu prvaka. Dvostruko slavlje!!!

      A to što čeljad za dom spremna ima kognitivnu disonancu može samo biti izbor smijeha i zabave za sve one koji ih gledaju kako se koprcaju kao pile u kučini.

  • Treba bit realan i skinuti kapu do poda Dinamu za ovu sezonu, bez obzira za koga se navija. Ovo je brutalna razlika u bodovima, objektivno je mogla bit i veća. Međutim, treba se upitat nešto drugo, a to je kakva je budućnost HR nogometa ako su ostali klubovi ovoliko lošiji od Dinama počevši od Hajduka pa do zadnjeg Vukovara. Svi su u pet deka, osim Dinama, i nikad se ni za jedog ne može reć da će sigurno pobjedit onog drugog. Mislim da je Boban napravio dobar posao u prvoj sezoni i vjerujem da će nadogradnja u perspektivi napravit još jaču ekipu. Šteta je što nemamo jače ostale momčadi, bili bismo konkurentniji u Europi koja ipak donosi velike novce i daje stabilnost. Nažalost, Hajduk tone sve dublje, vidilo se jučer kolika je razlika u kvaliteti momčadi, Dinamo je objektivno morao dat još najmanje 3 gola iz mrtvih šansi. Jedina svjetla točka u Hajduku je mali Silić, koji uz dobar rad može tek postat vrhunski golman, nikad mi neće bit jasno zašto su doveli Ivušića i tolike pare daju kad je ovaj mali bolji golman od njega, dečko talenta ima, a greške se mogu popravit. Sve ostalo u Hajduku je nekakav prosjek, Livaja je klasa za sebe ali nema čovik s kim igrat a i godine rade svoje. Rebić je totalno aut, a o ovim ” draguljima” kako ok nazivaju neki novinari ne treba ni govorit, sve je to jako slabo, ako ćemo bit realni. Realno je da je Dinamo zaista daleko ispred svih ostalih a kako izgleda biće još i veća razlika u narednom periodu, čini mi se da se stvari odvijaju u tom smjeru.

    • Objektivno i korektno. Dodao bi samo da mi je žao što Hajduk a i ostali nisu malo jači pa da se liga digne na veći nivo. Ja sam za Dinamo ali Hajduk ima atmosferu i pjesme koju rado slušam. Ove ekstremne navijačke skupine s obje strane koje samo gledaju kako će nered napraviti su katastrofa. To je strašno i baca ljagu na čitavu ligu i hrvatski narod. Ima u europi puno veći klubova od naših i puno veći navijački skupina pa ne prave ovakve gluposti. Nema kod nas fair navijanja, korektnog rivalstva, trunke poštovanja a da ne spominjem gospodskog i ljudskog ponašanja jer je previše zadrti imbecila.

  • Zašto je Boban otišao u Dinamo a ne u Hajduk svjestan je da ne može dodirnuti falangu koja godinam uništava Hajduk zbog osobnih interesa. Hajduk živi vječno a Dinamu čestitke.

  • Dinamo ZG je osnovala udba 9. 6. 1945 odnosno Dinamo je klub ministarstva unutarnjih poslova ili tadašnjeg SUP-a. Doduše tada se to još uvijek zvao KNOJ.

    Svi ljudi koji su osnovali Dinamo su bili pripadnici X. zagrebačkog korpusa NOV-a tako da je urnebesno gledati velike ustaše kako se diče svojim partizanskim naslijeđem.

    To što se današnji navijači Baterije Zagreb kite nekakvim građanskim je smjehotresno. Ne mogu se ne sjetiti Zlatka Canjuge kada je 1998 slavio 95 godina kroacije uzimajući za godinu osnivanja dinama 1903 kada je osnovan HAŠK. A sada ovi slave 100 godina kluba. 🤣

    Urnebesno je to što je hrvatska udba osnovala Dinamo a srpska C. Zvezdu. Točno dođu kao dva muda koja vise ispod istog k jer i dan danas imaju upravo takve metode rada imaju i jedno i drugo mudo.

    • Bravo,tako ce i ovi jazavci od navijača ponovno sasiti novi transparent.Imaju 5 različitih godina osnutka.samo Hajduk,nista smrdljivi dinamo

    • Za 10.16…ti si neki placenik ili te nisu dobro informirali…pogledaj uefa stranicu i vidi da je godina osnutka gnk dinamo zagreb 1911 ta..tako da tom komunistickom logikom i metodama jedini od klubova iz hrvatske koje je 1941 godine ukinula Ndh a 1943 na visu je osnovan klub od strane srba- partizana pod nazivom NOVJ VIS što znaci narodno oslobodilačka vojska jugoslavije i ima jedan sluzbeni nastup protiv britanske vojske da bi po zavrsetku rata presli u split i preimenovali fko novj u hajduk split i uzeli povijest kluba koji je do 1941 postojao a u zagrebu su komunisti ukinuli gradjanski i isti dan osnovali drugi klub na istom mjestu sa istim navijacima, sa istom opremom samo mu dali ime dinamo zagreb a taj dinamo zagreb je bio simbol hrvatstva u okupaciji hrvata od komunizma i hrvatskog nogometa od udbasko- komunistickih klubova zvezde,partizana i hajduka…a jedan je ostao da siri propagandu kako bi pokisao sebi podici cijenu….ali ne zna ,ne moze jer je jedan seljoberski kluba to je hajduk.

      • Kakav je to nasljednik građanskog o čemu mantaš, šta je istina vas boli?

        Dinamo je osnovan 1945, točnije 9. 6. 1945 kao novi klub a te gluposti o nekakvom građanskom ostavite sebi za priču oko logorske vatre.

        Vi drugovi plavi imate nešto zajedničko sa mujama. I jedni i drugi tvrdite da ste najstariji i temeljni a ne znate ni tko vas je napravio niti kada ste se rodili. 😂

        • To ne odgovara mantri komunista koje zaludjuju takve kao ti ali uefa kaze da je dinamo osnovan 1911 provjeri…zašto oni to kazu a navijači kluba koji je osnovan 1943 na visu kao fk novj narodnooslobodilačka vojska jugoslavije i onda isti ti komunisti i partizani ukrali identitet klubu koji je ugasen 1941 od strane ndh te ga 1945 preimenovali u hajduk znaci ti isto da danasnji hajduk nije osnovan 1911 nego 1943 godine pod imenom fk novj….okani se te priče nego pamet u glavu nedaj da ti siju mrznju prema hrvatskom ponosu gnk dinamo..navijaj za svoj klub i okani se te pokitičke priče ili si korisni idiot.

  • Za Hrrcegovca,ti si pobrkao lončiće,više od 20 godina se piša po vama obuci bundu -18 je ,a ti likuješ u porazu svome ove godine 10:1 bodova međusobno,a gol razlika 10:2 i ne brabonjaj,trans se zapalio od domaće pirotehnike kao i lani ,u vas je sve partizanska laž,slaži sebi 5 puta i povjeruješ,mirko,slavko ,boško buha buhhhhhhaha

  • za vrime titina rezima
    ajduk je bio zasticen kao
    polarni medo napravise im stadion
    dinamov stadion rusevna omedina

    • Pa i vama je drug Tito stadion napravio a to što je ruševina zahvalite njegovom generalu Tuđmanu. Jedina razlika je što je vama napravio odmah kada vam i klub napravio.

      Uostalom da vam drugovi iz udbe nisu napravili klub 9. 6. 1945 za koga bi navijali?

      Jebote ove dinamovce kao da je pravio Mujo a rodila Fata. Možda i jesu i oni kao i muje pa imaju krizu identiteta.
      Zamisli biti Hercegovac a biti za dinamo, što nije sa glavom u redu?

      Čestitam ti dan oslobođenja Zagreba!

  • Svi, ali svi prvotimci Hajduka su otišli u Partizane 1041. U Italiji je Hajduk na tzv turniru saveznika predstavljao NOVJ i POJ. Svi predsjednici Hajduka do devedesetih su bili tzv narodni heroji. To su oni sto su haračili po Hercegovini i ubijali fratre na Širokom Brijegu i u Mostaru.
    Samo da znate, imbecili nepismeni, učite povijest svoga naroda!

    • Smrt fašizmu, sloboda narodu druže plavi. Kakav za dom spremni, o čemu pričaš, ta oni koji su stvorili Dinamo su vas u vodoravno položili!

      Prvo su vas potamanili pa su sebi stvorili klub dinamo, kada se već na povijest pozivaš.

      Da partizani 1945 nisu ušli u zagreb za koga bi momčić za doma spreman navijao?

      Znači kada su partizani ušli u Zagreb prvo su srušili poglavnikovu džamiju a onda su osnovali sebi klub dinamo.

      Pa vaš najveći navijač Franjo Tuđman je bio ne samo partizan nego pripadnik KNOJ -a odnosno bio je general udbe koja je i osnovala klub.

      Gori ste od udbaškog brata iz BG CZ kada u partizanskom klubu kojeg je osnovala NOVJ galamite za doma spreman. Tako i oni cetnikuju a stvorili ih oni koji su im mrtvog Dražu bacili gladnim psima. Gledajući vas sa strane mogu se samo smijati a još kada krenete blejati o povijesti postaje groteskno.

      Pa kada već spominješ imbecile onda čestitam navijaću kluba kojeg je osnovao X. Zagrebački partizanski korpus dan oslobođenja grada Zagreba, grada kojemu je onaj koji vam je stvorio klub proglasio gradom herojem.

      Budi ovdje pametko za mjesec dana da ti čestitam klubu 80 rođendan.

      • Ti si bio ziv pa znas sve….hahaha…znalo se ko navija za dinamo i zbog cega pod komunistickom okupacijom hrvata gnk dinamo zagreb a ko je komunisticki klub i titin klub u isto vrime hajduk split….to ti mogu svjedočit jer sam vidio…a hajduk kao nasljednik fk novja moze biti zahvalan svojoj sportskoj kolekciji trofeja udbi i komunistickom rezimu jer ih je sve osvojio na preporuku komunista…a gnk dinamo od 1911 je sve svoje trofeje osvojio sportskom zaslugom.

      • uefa kaze da je gnk dinamo zagreb osnovan1911 ..provjeri a tvoji zaludjeni stavovi koje sirih vise kazu o tebi nego o ovim nabulozama sto si naposao

  • Transparent kad padne i bude zapaljen ne pravi se više,a vaših takvih je barem 100 -tinjak najmanje od strane boys-a. uzeto..Drugo ovi daljinski huligani šta su partizanskom akcijom zapalili jedno slovo i dio slova drugog a transparent je ostao na trebini do kraja utakmice kakve veze ima s navijaštvom ..Naravno da će se obnoviti to slovo,pa nisu ga ti partizani uzeli ili tako šta nego kranje kukavičkom partizanskom akcijom oštetili,a lako je mogao neko stradati od podmetnutog požara i tako nešto nema veze sa bilo čim u navijačkom pokretu samo u terorističkim organizacijama….Nego pitaj te svoje partizane kako su nedavno prošli na Kupresu od boys-a i kakva je bježanija bila,a dobro njima to nije strano dapače..

Komentiraj: