Dinamo slavio u Varaždinu, Jovićevićev uspješan u debiju

U dvoboju 27. kola Prve HNL Dinamo je u gostima slavio kod posljednjeplasiranog Varaždina s 3-1 (2-0) i korak je bliže naslovu prvaka.

Bila je to prva službena utakmica za obje momčadi nakon prekida nogometnih natjecanja uslijed pandemije koronavirusa i debi novog trenera vodeće momčadi prvenstva Igora Jovićevića, koji je tijekom stanke zamijenio Nenada Bjelicu na klupi Modrih.

Dinamo je poveo u 14. minuti kada je dodavanje Kadziora izbacilo Arijana Ademija samog ispred vratara Nevistića, a kapetan Dinama u matnoj situaciji nije pogriješio. Tri minute poslije Ademi je izborio kazneni udarac, a s bijele točke precizan je Bruno Petković.

Dinamo je propustio još nekoliko čistih prilika, istaknuo se vratar Varaždina Nevistić, a u 79. minuti domaći su zasluženo smanjili. Kolumbijac Jorge Obregon pogodio je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Antonio Marin postavlja konačnih 3-1 za Dinamo.

Podsjetimo, novi prvoligaš Varaždin je u devetom kolu prvenstva rujnu na svom travnjaku senzacionalno svladao Dinamo s 1:0.

Dinamo ima 68 bodova, 20 više od drugog Hajduka. Varaždin je posljednji sa 17 bodova, koliko ima i pretposljednji Inter.

Dvoboj se igrao na stadionu Varteksa, a sudio je Župan.

Strijelci: 0-1 Ademi (14), 0-2 Petković (17pen), 1-2 Obregon (79), 1-3 Marin (90+4)