Dinamo remijem u Istanbulu osigurao prvo mjesto u skupini

Dinamo i Fenerbahče odigrali su 0:0 u petom kolu Europske lige igranom u Istanbulu.

U prvom kolu u Zagrebu Dinamo je razbio Fenerbahče s 4:1 i nagovijestio uspjehe koji su uslijedili.

U prvom poluvremenu Fenerbahče je bio bliže pogotku. Domaćini su ušli jako i više su prijetili. Iako se Dinamo oslobodio pritiska poslije prvih pola sata igre i nakratko preuzeo inicijativu, do kraja poluvremena opet su domaćini bili napadački nastrojeni dok su se Zagrepčani branili.

Početkom drugog poluvremena nije bilo velikih uzbuđenja. Mučio se Fenerbahče s kreiranjem nekog opasnijeg napada, dok su gosti igrali koliko im je trebalo. U 66. minuti dogodila se sumnjiva situacija u kaznenom prostoru domaćina. Olmo je pao, igrači Dinama tražili su jedanaesterac, ali sudac je pokazao da se igra dalje.

U 75. minuti nova dvojbena odluka suca – Gojak je postigao zgoditak glavom, ali je suđen prekršaj.

Dinamo je bio bolja momčad u drugom poluvremenu. Stojanović je u 86. minuti pogodio okvir gola, ali do promjene rezultata nije došlo.

Modri su prije ovog susreta imali stopostotni učinak, četiri utakmice, četiri pobjede, te su već bili osigurali prolaz u drugi krug natjecanja.
U posljednjem kolu 13. prosinca Dinamo će ugostiti Anderlecht, dok se u drugom susretu sastaju Spartak i Fenerbahče.