Dinamo pokleknuo na Rujevici

U derbiju 15. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke pobijedili Dinamo s 1:0 (0:0), a zagrebačkoj momčadi je to prvi prvenstveni poraz u sezoni.

Dinamo nije izgubio u prvenstvu još od 14. svibnja ove godine, a ove sezone je, do utakmice na Rujevici, imao 12 pobjeda i tri remija. Rijekin novi trener Igor Bišćan još uvijek je bez poraza otkad je naslijedio Matjaža Keka.

U prvom dijelu nije bilo puno prilika, a najveću je propustio napadač Dinama Gavranović, čiji je šut iz blizine u 30. minuti bravurozno obranio riječki vratar Sluga.

U 64. minuti Rijeka je povela pogotkom Antonija Čolaka, koji je iz okreta s ruba kaznenog prostora uputio udarac koji je od vratnice završio u mreži. U 86. minuti udarac Hajrovića prema praznoj mreži u posljednji trenutak blokira Punčec, a u trećoj minuti sudačke nadoknade Sluga brani udarac Olma.

Dinamo vodi s 36 bodova ispred Lokomotive (28), dok je Rijeka sada četvrta s 27 bodova.

Susret se igrao na stadionu na Rujevici, a sudio je pred 4.500 gledatelja Pejin iz Donjeg Miholjca.

Strijelac: 1-0 Čolak (64).