Dinamo pobjedom na Rujevici osvojio Kup i dvostruku krunu

Nogometaši Dinama pobjednici su Hrvatskog nogometnog kupa nakon što su u uzvratnom susretu na Rujevici uvjerljivo slavili protiv Rijeke s 3:1.

Tako su Modri su osvojili dvostruku krunu i na sjajan način okončali turbulentu sezonu.

Rijeka je puno bolje otvorila utakmicu, silovito su krenuli i pritisnuli goste te u tom razdoblju imali nekoliko lijepih prilika.

Prvo preko Fruka i Pjace u trećoj minuti kada je Ivan Nevistić krajnjim naporom, nogom izbio u korner. Deset minuta kasnije Marco Pašalić je opalio “bombu”, ali Nevistić je opet bio na visini zadatka i skinuo loptu iz rašlji. Pet minuta kasnije, možda i najbolja prilika za domaće. Radeljić je neometan glavom s par metara pucao preko gola, javlja HRT.

I kada domaći nisu svoje prilike iskoristili, jestu gosti. Sjajna akcija Petkovića, Hoxhe i na kraju strijelca Sučića u 28. minuti.

To je potpuno šokiralo i “ugasilo” Riječane koji su “dokrajčeni” drugim pogotom u 42. minuti. Pogodio je Baturina u donji desni kut s nekih 19 metara.

U drugom poluvrmenu bilo je puno nervoze, malo nogometa. Sjajni Petković odličnim proigravanjem okončao je priču o pobjedniku, kada je dodao Bulatu u 83. minuti za 0:3.

Počasni pogodak djelo je Tonija Fruka iz slobodnjaka u sudačkoj nadoknadi.

11 komentara

• Kako to,pa zar se Dinamo nije raspao kao Cibona a ovo je neka greška,jer stižu informacije da je na rivi u Splitu proslava naslova prvaka😜a na riječkom korzu proslava osvajanja Kupa Hrvatske 🤓,e moj Dinamo na što ti spade😹😹🥴🥴💙💙💙🥃🥃

• A kad se samo sjetim kako je zumus u Sl.Dalmaciji dao intervju onaj komunistički okot i odvjetnik kriminalaca, a i sam kriminalac, Pavasović/Visković, gdje se rugao Dinamu posprdno ga nazivajući Agregat i da ne obrazlažem dalje
    Pa evo mu sada, osvojio Agregat sva tri trofeja i a ko Real osvoji ligu prvaka, ode Agregat u Play of lige prvaka i uzima odmah 15 milijuna eura.
    A Pavasović/Visković i ostala komunistička bratija iz udruge Vaš Hajduk neka razmišlja,jer ima Bog i on vam ne da naprijed jer ne volite svoju domovinu a to ste pokazali ” da Bog da sve izgubili”
    Samo Dinamo, Široki i Hrvatska.

• Volin te Dinamo,a Kustiću odstupi mrzitelju Dinama ulizico tovarska,postavio si titića (Titlića) jad i tugu od čovika,a još goreg sudca,čemu komu u interes,zalizanko stari kopija debelog livaje,ciljano ruši i mrzi Dinamo kao i krivousti mu mentorStrukan,uzalud vam trud trubači,jopet -20 ,sory -19 stigla zima

• Bravo Dinamo,respekt za momke kako su uzeli sva tri trofeja u Hrvatskoj..Bravo i za boys-e koji su uvik tu bili i kad nije islo i dizali ekipu bili uz njih i za sve navijače Dinama širom Hrvatske,Hercegovine i cijelog svijeta odanih plavoj boji..Dinamo Zagreb iznad svih -d-

• Navijam za Hajduk ali treba se odati respekt dinamu na sezoni koja je za njih bila svakakva samo ne stabilna. I u takvoj sezoni ostvariti ovakav rezultat , svaka čast. Još kad budu opet stabilni ko prije , bit će opet dosadne sezone jer će opet redovno osvajati naslove sa 10 ili više bodova prednosti. Nažalost Hajduk će se boriti za peto mjesto naredne sezone jer će i osijek i rijeka i lokomotiva biti ispred njega. Maksimalni doseg može biti eventualno 3. Mjesto. Kad Hajduk spozna tu realnost i uozbilji se onda može polako početi graditi nešto što bi moglo nekada izroditi pravu priliku za osvajanje naslova. Dok budu živili u ovoj današnjoj iluziji dasu neko posebno od maksimalno 3. Mjesta nema ništa.

• dinamoje mogaosvojit sampinjonat davno negosuse igrali mackeimisa saovim drugima.Dokje dinama nikada nikovise neceda osvoji sampinjonat socijalisticke federativne republike rvacke.Samo dinamo i siroki ija se slazem saovim stopise naj vise komentarova.Asle daje to mili bobox klerx zott.dinamo je sampinjon ai sirokicese pojacat i bit sampinjon.