Dinamo nije mogao do novog čuda u EL: Villareal je slavio i plasirao se u polufinale

Dinamo nije mogao do novog čuda u Europi. U uzvratnoj utakmici četvrtfinala Europske lige, Villareal je na svom travnjaku slavio s 2:1, te se s ukupnih 3:1 plasirao u polufinale.

Ipak, treba reći da je utakmicu prelomio jedan sporan trenutak u 36. minuti kada su Španjolci poveli iz vrlo diskutabilne odluke VAR-a.

Villareal je na otvaranju utakmice dominirao u posjedu loptu, a Dinamo se orijentirao na brze protunapade iz tranzicije. Ipak, prva ozbiljnija prilika viđena je u 25. minuti. Chukuweze je žestoko šutirao u šesnaestercu, ali lopta je pogodila vratnicu. Dinamo je imao puno sreće u ovom napadu.

Tri minute kasnije, Zagrepčani su dobro kombinirali, Petković je ubacio s desne strane, a Oršić koji je bio na drugoj vratnici, uspio je uputiti udarac, ali lopta odlazi visoko preko gola.

Villareal je poveo iz dosta sumnjivog gola u 36. minuti, tek nakon potvrde VAR-a. Pomoćni sudac je prvotno pokazao zaleđe i gol je poništen, ali oglasio se VAR i čekala se potvrda te odluke. Ipak, analizirala se situacija kad je Alcacer postigao pogodak, ali ne i ona kad je Chukuweze primio loptu Pareja te potom produžio prema naprijed. Video-tehnologija je promijenila odluku, nizozemski sudac Makkelie je pokazao na centar i Španjolci su poveli.

Dinamovcima je nakon vodstva Villareala popustila koncentracija i samo šest minuta kasnije našli su se u velikim problemima. Nakon odbijanca na 2:0 povisio je Moreno udarcem u daljnji kut Livakovića, koji je prvotno obranio udarac Albiola. S velikom prednošću Španjolaca od dva gola razlike otišlo se i na odmor.

Na otvaranju drugog dijela u 48. minuti Dinamo je zaprijetio preko Majera. On je presjekao jednu loptu braničima domaćih sjurio se prema šesnaestercu, ipak umjesto šuta, odlučio je nekako progurati loptu do Petkovića, ali Rulli je pročitao njegove namjere i propala je sjajna prigoda za goste iz Zagreba. Četiri minute kasnije s vrha šesnaesterca dobro je gađao Oršić, ali lopta je otišla pored same vratnice.

U 65. minuti Dinamo je imao veliku prigodu nakon akcije Gvardiola i Oršića po lijevoj strani, ali udarac krilnog napadača Modrih otišao je pokraj gola. Na drugoj strani odmah sjajna akcija Villarreala i još ljepša obrana Livakovića.

Devet minuta kasnije nakon sjajne akcije te proigravanja petom Petkovića za Oršića Dinamo smanjuje prednost domaćih na 2:1. Mislav Oršić je ovaj put zabio nakon što je ranije propustio nekoliko sjajnih prigoda.

Na drugoj strani u 81. minuti novu sjajnu intervenciju imao je Livaković koji je odlično obranio udarac Chukuwezea.

Do kraja rezultat se nije mijenao i Villareal se plasirao među četiri najbolje momčadi Europske lige.

VILLARREAL: Rulli, Foyth, Albiol, Pau Torres, Pedraza (od 90. Moreno A.), Parejo (od 85. Coquelin), Capoue, Trigueros (od 62. Gomez), Moreno, Alcacer (od 92. Baena), Chukuweze (od 90. Pena)

DINAMO: Livaković, Ristovski (od 62. Stojanović), Lauritsen, Theophile (od 82. Perić), Gvardiol, Ademi (od 82. Mišić), Jakić, Ivanušec (od 76. Atiemwen, Majer (od 62. Franjić), Oršić, Petković