Dinamo neuvjerljiv u generalnoj probi za Viktoriju Plzen

Nogometaši Dinama pobijedili su momčad Istre 1961 s minimalnih 1:0 u susretu 20. kola Prve HNL odigranom na stadionu u Maksimiru.

Čvrsta Istra nije ostvarila svoj cilj, nije se uspjela obraniti na Maksimiru. Trenera Modrih Nenada Bjelicu neće zabrinuti toliko rezultat koliko jalovost njegove momčadi. Dinamo je protiv momčadi koja se nalazi na pretposljednjem mjestu na ljestvici u prvom dijelu samo četiri puta zapucao prema gostujućem vrataru Čondriću od toga dvaput u okvir vrata.

Ni u nastavku Zagrepčani nisu bili ništa efikasniji, no barem su ozbiljnije prijetili, a na kraju su tek u 86. minuti zabili iz kaznenog udarca. Šitum je ubacio, sudac Pajač vidio igranje rukom braniča pulskog sastava Grujevića, a s bijele točke precizan je bio Petković, piše HRT.

Premalo i preslabo od momčadi koja u četvrtak izlazi na međunarodnu pozornicu, no nadajmo se da su se čuvali. Nakon dugih 49 godina prezimili su u Europi i u četvrtak ih očekuje gostujući susret s Viktorijom Plzen u šesnaestini finala Europske lige.

Nogometaši Dinama pobjedom nad Puljanima povećali su prednost na vrhu ljestvice Prve HNL na 14 bodova ispred drugog Osijeka. Dinamo ima 51 bod, Osijek 37, a slijede Lokomotiva i Rijeka s po 34 boda i utakmicom manje. Istra 1961 je ostala deveta sa 16 bodova, jednim manje od osmog Intera iz Zaprešića, ali 13 više od posljednjeg Rudeša.