Dinamo nakon očajnoga prvog poluvremena u pet minuta riješio utakmicu

Dinamo se plasirao u treće pretkolo Lige prvaka nakon remija od 2:2 u gostima protiv Hapoela.

Hrvatski prvak je poslije pobjede na Maksimiru 5:0 na gostovanju kod Hapoela Beer- Sheve odigrao 2:2 te zasluženo izborio prolaz u sljedeću rundu natjecanja.

Najvažnije od svega je da su Modri nastavili europski put i zadržali nadu da se mogu dokopati najbogatijeg nogometnog natjecanja Lige prvaka, ali ne treba bježati od istine da je pred Nenadom Bjelicom jako puno posla jer previše je crnih minuta u maksimirskoj družini koje će kod ozbiljnijih i jačih momčadi biti nemilosrdno kažnjene.

Prvo poluvrijeme hrvatskog prvaka bilo je za zaborav. Vezni red kao da nije postojao, stajalo se predaleko od suparničkih igrača, reakcije pojedinaca u Dinamovom sastavu djelovale su pospano, greške su bile neshvatljive i takav nezainteresiran pristup većeg dijela momčadi dao je nadu Izraelcima.

Hapoel je od prve minute bio goropadan i agresivan. Išlo se žestoko, a uz promašene prilike domaći nogometaši uspjeli su prvom dijelu i dva puta zatresti mrežu.

Prvo je u 14. minuti nakon kornera Ogu bio najviši u skoku za 1:0, a onda je i sreća okrenula leđa Modrima pa je u 34. vlastitu mrežu zatresao Stojanović i tako se na poluvrijeme otišlo s 2:0.

U 49. minuti Olmo je sjajno gurnuo za Budimira koji je pogodio za smanjenje izraelske prednosti, a pet minuta kasnije, iz blizine (nakon Budimirove asistencije), precizan je bio i Hajrović za izjednačenje.

U 62. minuti stadion je opet bio na nogama, jer je pogodio Ben Basat, ali je signalizirano zaleđe i gol nije priznat. Nekoliko minuta kasnije dogodila se i gužva u dotad korektnoj utakmici. Bilo je tu naguravanja, unošenja u lice, povlačenja, a ceh su platili Ademi i Maman koji su požutili, piše Tportal.hr.

Vrijeme je prolazilo i bilo je očigledno da su se Izraelci predali, Dinamo je rutinski odradio zadnjih 20-ak minuta te se plasiro u treće pretkolo gdje ga očekuje pobjednik dvoboja danskog Midtjyillanda i kazashtanske Astane (1:2 – prva utakmica).

Dinamo će 7. ili 8. kolovoza, u prvoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka, gostovati u Astani ili Herningu. Uzvratna utakmica bit će odigrana na Maksimiru 14. kolovoza.