Dinamo na krilima Oršića do slavlja u Gorici

Nogometaši Dinama u 12. kolu Prve HNL u gostima su kod Gorice slavili s 4-2 (2-0), uz hat-trick Mislava Oršića.

Bila je to šesta pobjeda Dinama u isto toliko susreta protiv Gorice. “Modri” su privremeno preuzeli prvo mjesto na ljestvici s 25 bodova. S utakmicom manje Dinamo ima dva boda više od Hajduka, koji u nedjelju u 12. kolu gostuje kod Lokomotive.

Dinamo je poveo u 25. minuti nakon lijepe akcije koju je u pogodak pretvorio Mislav Oršić. Dvije minute poslije već je 2-0 za “modre”. Poljak Damian Kadzior pucao je s vrha kaznenog prostora, lopta je okrznula domaćeg braniča i prevarila je vratara Kahlinu.

Početkom drugog poluvremena, u 49. minuti, Dinamo je povisio na 3-0. UbačajLeovcau 16-erac u mrežu je pospremio Oršić.

Domaćini su smanjili zaostatak u 56. minuti zahvaljujući kiksu pričuvnog vratara Dinama Daniela Zagorca. Veznjak Gorice Kristijan Lovrić je iz slobodnog udarca s 20 metara iskosa lukavo ciljao na prvu stativu, lopta je odskočila ispred Dinamova vratara i završila je u mreži. Bio je to šesti prvenstveni gol 23-godišnjeg Lovrića.

Na kiks Zagorca uzvratio je kiksom vratar Gorice. Povratnu loptu svog braniča Kahlina je loše ispucao i pogodio je u glavu natrčalog Oršića, te je lopta završila u golu. Tako je Oršić u 62. minuti došao do hat-tricka, a Dinamo do vodstva 4-1.

Svoj drugi pogodak, za konačnih 2-4, domaćini su zabili u 77. minuti, a strijelac je bio nizozemski veznjak Joey Suk.

U samoj završnici susreta, u 90. minuti, stoper Dinama Dino Perić zaradio je crveni karton.

Trener Dinama Nenad Bjelica uspio je odmoriti neke igrače uoči važnog susreta u 3. kolu Lige prvaka, jer za četiri dana (utorak, 22. listopada) Dinamo u Harkivu gostuje kod ukrajinskog Šahtara. Zbog toga u sastavu nije bilo prvog vratara Dominika Livakovića, braniča Kévina Théophilea-Catherinea i Petra Stojanovića, zatim Danija Olma, te Arijana Ademija Brune Petkovića, koji se oporavljaju od lakših ozljeda.

Utakmicu na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici sudio je Mario Zebec iz Cestice, prenosi HRT.

STRIJELCI: 0-1 Mislav Oršić (25), 0-2 Damian Kadzior (27), 0-3 Mislav Oršić (49), 1-3 Kristijan Lovrić (56), 1-4 Mislav Oršić (62), 2-4 Joey Suk (77.)