Dinamo na fešti u Podravini lako do osmine finala Kupa, sjajna utakmica Menala

Nogometaši Dinama pobijedili su u šesnaestini finala Hrvatskog Kupa NK Ferdinandovac 7:1 (2:1).

Dinamo je poveo u 12. minuti golom Amera Gojaka, a na 2:0 povisio je u 28. minuti. Strijelac je bio Luka Ivanušec, a asistent Gojak. U 39. minuti na opće oduševljenje Podravci su došli do gola. Rade Križanović glavom je poslao loptu u mrežu nakon udarca iz kuta. Na odmor se otišlo s prednošću gostiju od 2:1.

Ipak, u drugom dijelu pali su potpuno domaćini. Svi strijelci za Dinamo u utakmici bili su Gojak (12), Ivanušec (27), Andrić (56, 83) i Menalo (59, 67), dok je Turčić u 88. zabio autogol.

Menalo će posebno pamtiti ovaj Kup susret. Za prva tri gola je asistirao, druga dva je sam zabio. Oba je zabio glavom, na asistencije Marina Moharramija.

Kasnije će u ovoj fazi natjecanja igrati Dilj – Rijeka, Gaj Mače – Lokomotiva, Graničar Županja – Hajduk, Rudar Mursko Središće – Slaven Belupo, Crikvenica – Osijek, Rudar Labin – Inter Zaprešić, Polet – Istra 1961, Croatia Zmijavci – Šibenik, Oriolik – Split, Kurilovec – Vinogradar, GOŠK Dubrovnik 1919 – Zadar, Mladost Ždralovi – Zagreb, Sesvete – Gorica, Novigrad – Rudeš i Varaždin – Cibalia.

Domaćem niželigašu nije se ostvarila želja da protiv njih zaigra reprezentativni napadač Bruno Petković. Petković, kao i vratar Dominik Livaković propustili su ovaj dvoboj.

Uvertira u današnji dvoboj odvijala se na društvenim mrežama kada su iz kluba iz Podravine objavili montažu na kojoj su domaći branič Robert Kožar Čarli i Bruno Petković, no reprezentativni i Dinamov napadač sjedi na podu i jauče. Na tu objavu odgovorio je sam Petković na Instagramu. Prihvatio je šalu i napisao kako će se “probati dići bar do 30 posto da ga Čarli ne strpa u džep”.