Dinamo deklasirao Lokomotivu u Kranjčevićevoj

U prvoj utakmici 10. kola Prve HNL Dinamo je kao gost uvjerljivo nadigrao Lokomotivu sa 4:0.

Aktualni prvak Dinamo je vrlo brzo stekao prednost, Petković je uspio dostići jedno dubinsko proigravanje tik pred gol-aut linijom i zatim poslati povratnu loptu na deset metara gdje se najbolje snašao Kadzior i doveo svoju momčad u vodstvo u 10. minuti.

Utakmica je riješena u samo dvije minute drugog poluvremena. U 58. minuti Ademi je osvojio loptu na sredini igrališta i uposlio Olma koji je potom solo-akcijom stigao do prostora za precizan udarac sa 16 metara za 2:0. Već u 59. minuti bilo je 3:0, ovaj put Moro je uzeo loptu na sredini, uslijedila je kombinacija s Olmom i Kadziorom koju je golom s dva metra okrunio Oršić. Konačnih 4:0 postavio je Gavranović u 74. minuti.

Dinamo sada ima 19 bodova, kao i vodeći Hajduk, a oba su kluba odigrala po devet susreta, dok je Lokomotiva četvrta sa 14 bodova i utakmicom više.