Deset medalja za judaše “Hercegovca” u Sarajevu

Natjecatelji Judo kluba “Hercegovac” iz Mostara osvojili su 10 medalja na međunarodnom judo turniru “Kup Grada Sarajeva”.

Na turniru u tehničkoj organizaciji Judo kluba “Braća Lukač” judaši iz Mostara osvojili su pet zlata, dva srebra i tri bronce.

Turnir je održan u subotu 24. studenoga, a okupio je preko 400 judaša iz 40-ak klubova iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Srbije.

Po dva zlata osvojile su Lorena Vučić i Nera Prce, a zlato u najmlađem uzrastu osvojila je Katja Tomić.

Dvije srebrne medalje osvojila je Petra Čuljak, dok su se za bronce izborili Marko Čerkuč, Tomislav Brkić i Danijel Skoko.

Na korak do medalje došao je Dominik Senkić te je zauzeo peto mjesto.

U mjesecu na izmaku “Hercegovac” je zabilježio pet nastupa, i to u Crnoj Gori, Bosni i Hercegovini dva puta te Njemačkoj i Sloveniji. S ovih pet natjecanja u Mostar su donijeli 33 medalje.

Budući da natjecateljska sezona nije završena, već idući vikend nastavljaju se aktivnosti Judo kluba “Hercegovac”.